Політика

Міносвіти планує в липні провести консультації з угорською громадою щодо мовної норми законопроекту про повну загальну середню освіту - Гриневич

 Міністерство освіти України планує в першій половині липня провести консультації з угорською громадою України щодо мовних норм законопроекту про повну загальну середню освіту, повідомила глава Міносвіти Лілія Гриневич.

"У нас мають бути консультації з представниками угорської громади щодо проекту закону про загальну середню освіту, тому що саме в цьому проекті, в статті, яка стосується мови освіти, ми описали конкретні моделі навчання, зокрема для меншин, котрі мають мову Європейського Союзу. Це модель 60 на 40, коли до закінчення навчання в школі вони повинні щонайменше 60% часу навчатися державною мовою, а 40% - мовою нацменшин", - повідомила Л.Гриневич журналістам у четвер у Києві.

За її словами, Міносвіти хоче обговорити цю статтю й загалом проект закону з угорською громадою України.

Відповідаючи на запитання про те, коли саме плануються ці консультації, міністр сказала: "Найімовірніше, вони відбудуться в першій половині липня".

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ