Посол Франції викликаний в МЗС Ірану у зв'язку із зустріччю іранської опозиції в комуні Вільпент
Посол Франції в Тегерані Брюно Фуше викликаний в МЗС Ірану, де йому висловили протест у зв'язку з рішенням французької влади дозволити провести зустріч представників іранської опозиції, повідомляє в середу агентство "Мехр" з посиланням на представника іранського міністерства Бахрама Касемі.
При цьому в МЗС назвали збори опозиціонерів "антиіранською терористичною групою".
У МЗС Ірану також заявили послу, що французька влада не має дозволяти подібним групам проводити зустріч на території Франції, і висловили невдоволення присутністю на цьому заході американців.
"Мехр" зазначає, що цю зустріч відвідав Руді Джуліані - юрист президента США Дональда Трампа. Також на заході був присутній колишній прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер і низка колишніх офіційних осіб США.
За даними ЗМІ, 30 червня під французькою комуною Вільпент відбулась конференція за участю Національної ради опору Ірану (NCRI), політичною організацією, що базується у Франції. Її заснувала Організація моджахедів іранського народу, яка веде боротьбу проти Ісламської республіки Іран.
Як повідомлялося, співробітник іранського посольства, ім'я якого не називається, був затриманий в минулі вихідні в Німеччині. Його підозрюють у підготовці теракту, який планувалося здійснити під час зустрічі представників іранської опозиції у Франції.
У рамках розслідування цієї справи затримані ще п'ятеро осіб в інших європейських містах Бельгії, Франції і Німеччини.
Посол Ірану в Відні Ебадоллах Молей був викликаний в МЗС Австрії для "роз'яснення ситуації".
Іранська сторона раніше заявляла про готовність співпрацювати зі слідчими, але при цьому називає те, що сталося провокацією.