Порошенко ветував новий закон про дипслужбу
Президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон "Про дипломатичну службу".
Як повідомляється на сайті українського парламенту, відповідний законопроект (№7322) 4 травня 2018 року президент повернув зі своїми пропозиціями.
Водночас самі пропозиції президента до проекту закону на сайті Ради наразі відсутні.
Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала відповідний законопроект №7322 у першому читанні 7 грудня 2017 року, а в другому і в цілому - 5 квітня 2018 року.
Як це передбачено і нинішнім законодавством, послів, представників України і глав місій при міжнародних організаціях призначатиме і звільнятиме президент України за поданням міністра закордонних справ. Однак МЗС зобов'язаний буде провести консультації у профільному комітеті Верховної Ради перед внесенням президенту подання про призначення посла або глави місії при міжнародній організації.
Згідно із законопроектом, порядок ротації дипломатів визначатиме МЗС, проте вона є обов'язковою умовою проходження дипломатичної служби. Терміни довгострокових відряджень дипломатів становитимуть до чотирьох років у країнах із нормальним кліматом і стабільною безпекою і до трьох років у державах зі складними кліматичними умовами або складною ситуацією з безпекою. При цьому законопроект передбачає, що час між довгостроковими відрядженнями має становити 2-4 роки. Дипломати можуть відмовитися від ротації певну кількість разів і в прописаних законом випадках.
Документ передбачає, що дипломатичні посади в органах дипслужби поділяються на три категорії - "А", "Б" і "В" - залежно від порядку призначення, характеру і обсягу повноважень.
Закон вступить у силу через шістьох місяців після його публікації, а чинний закон "Про дипломатичну службу" втратить силу.