Політика

Чим більше українці знають жінку-політика, тим менше їй довіряють - опитування КМІС

Соціологи відзначають кореляцію між рівнем популярності жінки-політика та довірою до неї з боку українців, вираженою формулюванням "чим більший рівень знайомства - тим вищий рівень недовіри".

Відповідно до проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) дослідження, результати якого оприлюднено у вівторок, під час опитування респондентам зачитувалися імена деяких жінок - українських громадських і політичних діячів. Для кожного з названих імен опитувані мали сказати, чи знають вони, чули що-небудь або ж читали про цих осіб. У разі, якщо респонденти "знають" названу особу, то вони мали відповісти на запитання: "Наскільки ви довіряєте чи не довіряєте їй?"

Результати опитування свідчать, що найвідомішими із запропонованих соціологами жінками-політиками є голова фракції "ВО "Батьківщина" у Верховній Раді Юлія Тимошенко (98% опитаних), позафракційний нардеп Надія Савченко (95%), депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Ольга Богомолець (77%), перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко (74%).

При цьому заступник спікера парламенту Оксана Сироїд (47%) та уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська (35%) мають найменшу серед озвучених соціологами популярність.

Загалом опитування засвідчило, що "рівень довіри до всіх жінок нижчий, ніж рівень недовіри".

Так, найменший рівень довіри в українців до В.Лутковської (6%), О.Сироїд (8%) і Н.Савченко (10%), а найбільший - до О.Богомолець (18%), Ю.Тимошенко (17%) та І.Геращенко (15%).

Водночас, ідеться в опублікованому релізі, "за балансом довіри та недовіри (відсоток тих, хто довіряє, мінус відсоток тих, хто не довіряє) найкращі показники в О.Сироїд і В.Лутковської (-11%), далі О.Богомолець (-14%) та І.Геращенко (-19%), потім Ю.Тимошенко (-44%), Н.Савченко (-56%).

Опитування проводилося з 9 по 18 лютого в 110 населених пунктах у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв'ю опитано 2043 респондентів. Опитування в Луганській і Донецькій областях проводилося тільки на підконтрольній українській владі території.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ