12:35 27.02.2018

Закон щодо Донбасу рамковий, усе залежить від того, як його імплементувати - Черниш

2 мин читать
Закон щодо Донбасу рамковий, усе залежить від того, як його імплементувати - Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш вважає, що закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях" є рамковим, і все залежить від того, як державні органи імплементують свою частину.

"Закон рамковий, багато залежатиме від того, як усі державні органи імплементують свої завдання відповідно до рамок, які цей закон встановлює", - сказав В.Черниш у бліц-інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Міністр зазначив, що, можливо, деякі процедури можна було б прописати докладніше, але наголосив, що закон дозволяє імплементувати багато рішень через акти Кабінету Міністрів.

Крім того, В.Черниш додав, що на етапі підготовки документа МінТОТ пропонував передбачити низку норм міжнародного гуманітарного права в самому законі, але цього не було зроблено.

Водночас він упевнений, що це не стане проблемою в реалізації закону. "Стосовно норм гуманітарного права, то наші пропозиції були щодо імплементації їх у самому законі, але якщо є конвенції та закон про ратифікацію, то вони діятимуть сукупно", - сказав В.Черниш.

Він зазначив, що МінТОТ продовжуватиме свою діяльність на тих самих засадах, що й раніше, а також реалізовуватиме всі програми, але з урахуванням того, що Україна своїми органами не представлена на тимчасово непідконтрольних територіях. Водночас В.Черниш зазначив, що іншим органам варто було б подумати про реалізацію норм, які належать до їхньої компетенції, зокрема про виконання всього обсягу вимог, передбачених Женевськими конвенціями.

Крім того, за його словами, наразі не зовсім зрозуміла норма закону про визнання деяких документів, а саме свідоцтва про народження та про смерть. "Імплементаційно ми не знаємо, що мав на увазі законодавець, коли написав, що ми їх визнаємо. Що це означає - показав і цього достатньо? Чи все-таки має бути відповідний український документ державного зразка? Яка процедура?" - сказав В.Черниш.


Повний текст бліц-інтерв'ю з В.Чернишем розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна"

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

Завантаження...
РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

В Кремле не видят, что Украина планирует сдаваться и повышают ставки – Кулеба о введении упрощенного порядка приема в гражданство РФ жителей ОРДЛО

Окончательная редакция законопроекта о президенте возможна только после консенсуса с командой Зеленского - Садовый

Путин ввел упрощенный порядок приема в гражданство РФ жителей отдельных районов Донецкой и Луганской областей

Патриарх Варфоломей поздравил Зеленского с избранием президентом и подтвердил поддержку Константинополем украинского народа

Точной даты встречи Юнкера и Зеленского пока нет – представитель ЕК

Новый президент может распустить Раду до 16 июня – нардеп из группы "Видродження"

Законопроект о президенте принимать нельзя, поскольку он вредит государству – Гриценко

"Народный фронт" и БПП выступили против отставки Парубия, которую пытаются инициировать в Раде

Рада пойдет на очередные выборы в октябре, досрочные выборы являются незаконными – заявление "Народного фронта" и БПП

В команде Зеленского призвали "Нафтогаз" и Кабмин провести консультации с МВФ и снизить цену газа для населения с 1 мая

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА