Політика

"Наш край" вимагає розблокувати реформу децентралізації

 У партії "Наш край" закликають владу привести децентралізацію у відповідність до Конституції та не гальмувати розвиток реформи.

"Влада робить усе, щоб децентралізація не продовжувалася. Парламент так і не розглянув закон, на який чекали сотні ОТГ, що надає право громадам розпоряджатися землею поза межами населених пунктів. За відсутності права на землю громади не можуть ефективно планувати свою подальшу діяльність. Як наслідок - відсутність інвестицій, робочих місць і коштів на розвиток інфраструктури. Влада поступово згортає процес децентралізації", - йдеться у зверненні співголови партії Олександра Мазурчака до Верховної Ради, яке наводить прес-служба політсили.

Він зазначив, що важким тягарем для ОТГ стануть соціальні зобов'язання, які уряд планує перекинути на громади наступного року.

"На 2018 рік уряд запланував перекласти свої соціальні зобов’язання на місцеві громади без належного фінансування. ОТГ, на думку Кабміну, мають самостійно фінансувати пільги та субсидії на ЖКГ, а також оплачувати освіту та медицину. Схоже, що влада готує банкрутство ОТГ", - зазначив О.Мазурчак.

Водночас він нагадав, що наразі пропонується визнати ОТГ елементом адміністративно-територіального устрою, що суперечить Конституції України.

"Сьогодні пропонується пов’язати з територіальними громадами утворення та ліквідацію районів, що суперечить Конституції України. У разі ухвалення цього закону за нинішніх обставин будь-хто зможе оскаржити у Конституційному Суді законність існування громад, що зведе нанівець реформу децентралізації", - зазначив О.Мазурчак.

Він закликав владу надати громадам можливості для розвитку та не створювати умов для скасування реформи.

"Децентралізація вже довела свою ефективність. Будуються лікарні та школи, модернізується комунальне господарство, з'являється зручний транспорт. Українці мають самі розпоряджатися своїми ресурсами", - резюмував О.Мазурчак.

Як відомо, проект закону №7118 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад передбачає надання права громадам розпоряджатися землею за межами населених пунктів.

Проект закону №6636 "Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж" має на меті формування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою. Законопроект визначає форми реорганізації районів.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ