Політика

Кількість осіб, які підтримують визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за незалежність України, в півтора раза перевищує противників

 Підтримує і швидше підтримує визнання Організації українських націоналістів - Української повстанської армії (ОУН-УПА) борцями за незалежність України у ХХ столітті 41% опитаних дорослих жителів України, проти або швидше проти такого визнання - 27%, свідчать результати соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з оприлюдненими у вівторок результатами соцдослідження, ще 26% опитаних мають складнощі з відповіддю на це запитання і 6% відмовилися відповідати на нього взагалі.

Загалом 47% чоловіків підтримують визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України, у жінок цей відсоток менший - 35%. Така тенденція спостерігається серед усіх вікових категорій, найбільша різниця становить 16% між чоловіками і жінками віком від 70 років.

Респонденти віком 40-49 років найбільше підтримують таке визнання - 49%, віком 60-69 років - 33%. Частка опитаних, які також підтримують визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України, віком 18-29 років - 43%, 30-39 років - 39%, 50-59 років - 40% і респонденти віком 70 років і старше - 36%.

Можна побачити певний зв'язок між рівнем добробуту і підтримкою визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України. Серед людей із поганим рівнем життя таких 34%, серед людей із рівнем доходу, трохи вищим за низький, таких 37%, опитані із середнім рівнем доходу підтримують визнання в 48% випадках, серед людей із відносно високим рівнем достатку (можуть дозволити собі купівлю дорогих речей) - 49%.

Найбільше підтримують визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України в західному регіоні - 66%, у центральному регіоні - 39%, у південному - 29%, найменший відсоток таких людей у східному регіоні - 13%.

Серед тих, хто проживає в сільській місцевості, 46% респондентів підтримують визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України. У свою чергу серед жителів міського населення таких на 9% менше - 37%.

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки з 16 вересня по 1 жовтня 2017 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що проживають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилися лише на територіях, контрольованих Україною. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% - для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ