В Україні вже готуються до виборів президента - політолог
Наразі основні політичні сили в Україні вже готуються до президентських виборів, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
"Сьогодні основні політичні сили готуються до президентської кампанії. Поки що я не бачу за діями якоїсь підготовки до дострокових парламентських виборів, тому що була б інша стратегія дій", - сказав він на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна" .
В.Карасьов зазначив, що розмови про об'єднання "Народного фронту" і ""Блоку Петра Порошенка" (БПП) відуваються зараз тому, що влада хоче залишатися об'єднаною і уникнути фрагментацій них процесів. "Влада буде робити все, щоб бути об'єднаною, і робитиме все, щоб президент переобрався на другий термін. А гарантій перемоги немає, тому що вони є лише тоді, коли в другій тур не вийде Юлія Тимошенко", - наголосив він.
Експерт також зазначив, що розмови про об'єднання БПП і "Народного фронту" є хорошою стратегією дисциплінування депутатів цих фракцій, посилення лояльності і активності при голосуванні, тому що коли всі розуміють, що не всі отримають місце в списку, то почнуть активно демонструвати свою лояльність.
В.Карасьов прогнозує, що основні опозиційні сили самостійно йтимуть на майбутні президентські вибори, а спільні дії можуть бути, якщо влада припускатиметься таких помилок, як у ситуації з М.Саакашвілі, але ці об'єднання зусиль будуть епізодичними.
На його думку, оскільки у лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко є реальні шанси перемогти на виборах президента, то в її команді вважають, що краще спочатку перемогти на цих виборах, а потім вже формувати владу і готуватися до парламентських виборів.
У свою чергу, експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко переконаний, що нинішня українська влада на сьогодні ні інтелектуально, ні інституційно не посилюється, і фактично "пустила на самоплив" багато процесів, крім тих, які стосуються прямого контролю грошових потоків.
Він вважає, що єдиною опозиційною партією в парламенті можна назвати "Батьківщину", хоча не розуміє, чому вона голосувала за реформу системи освіти, Радикальна ж партія підтримала бюджет поточного року, а "Самопоміч" заявляє, що підтримує медичну реформу і планує підтримати земельну реформу .
К.Матвієнко не розуміє, навіщо "Батьківщині" об'єднуватися з якимись іншими партіями, маючи розвинену мережу місцевих осередків, фракції у місцевих радах. На його думку, про таке об'єднання можна говорити, якщо воно відбуватиметься навколо якихось реальних "політичних смислів", наприклад, боротьби за новий закон про вибори.