Політика

Геращенко про заяву Путіна: Не може бути й мови про миротворців лише вздовж лінії розмежування - це не український кордон

Перший віце-спікер Верховної Ради України, представник Києва в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінії розмежування на сході України не може бути й мови, адже ця лінія не є українською державним кордоном.

"Путін в кращих традиціях гібридної війни намагається спотворити ідею українського керівництва щодо миротворців на Донбасі, перевернути все з ніг на голову. Він доручає своєму вірному міністру подати резолюцію в Радбез ООН щодо миротворців на лінії розмежування. Хвилиночку: лінія розмежування стала лінією розмежування через російську агресію", - написала вона на своїй сторінці в соцмережі Fecebbok у вівторок.

"Для нас це лінія розмежування з тимчасово окупованими... територіями, лінія, яка повинна зникнути назавжди з української землі в день повернення контролю над кордоном. Це не український кордон, тому не може бути й мови про миротворців уздовж лінії розмежування", - підкреслила вона.

Вона підкреслила, що миротворці повинні бути введені на всю окуповану російськими військами територію України, "щоб моніторити ситуацію з безпекою і демілітаризацією". "Їх мандат повинен закінчуватися на україно-російському кордоні. А це Ізварине та інші пункти, а не Станиця Луганська", - написала І.Геращенко.

Раніше в цей день президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України, але вони повинні перебувати на лінії розмежування "і на жодних інших територіях".

"Наявність миротворців, навіть можна сказати не миротворців, а тих людей, які забезпечують безпеку місії ОБСЄ, вважаю цілком доречним і не бачу тут нічого поганого. Навпаки, вважаю, що це пішло б на користь вирішення проблеми на південному сході України", - сказав В.Путін у вівторок на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС.

Президент РФ доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ