Політика

Європарламент розпочав процедуру виборів нового голови

На пленарній сесії Європейського парламенту в Страсбурзі у вівторок почалася процедура виборів нового голови.

"Сьогодні не буде абсолютно ніяких дебатів, окрім тих, які стосуються майбутніх виборів", - сказав чинний голова Мартін Шульц, відкриваючи засідання, присвячене виборам.

Напередодні в Європарламенті були заявлені 7 кандидатів: італійка Елеонора Форенца від Європейських об'єднаних лівих - Ліво-зелених Півночі, британка Джин Ламберт від Зелених - Вільного європейського альянсу, італієць Джанні Пітелла від Прогресивного альянсу соціалістів і демократів, румун Лауренціо Ребега від Європи націй і свобод, бельгійка Хельга Стівенс від Європейських консерваторів і реформістів, італієць Антоніо Таяні від Європейської народної партії (Християнські демократи), бельгієць Гі Верхофстадт від Альянсу лібералів і демократів за Європу.

Однак Р. Верхофстадт зняв свою кандидатуру перед самим голосуванням. Про це М. Шульц оголосив перед презентацією кандидатів.

Нові кандидатури можна висувати перед кожним туром голосування аж до третього туру. Претенденти також можуть знімати свої кандидатури під час цього процесу. Якщо жоден з кандидатів не отримає абсолютної більшості голосів у трьох турах, то голови Європарламенту обиратимуть простою більшістю в четвертому і останньому турі з двох кандидатів, які отримали найбільшу кількість голосів у третьому турі.

Перед першим туром голосування відбулися короткі презентаційні виступи шести кандидатів на посаду голови Європарламенту.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ