Політика

Керівники прикордонних відомств України та Білорусі домовилися продовжити роботу із залучення міжнародної технічної допомоги на облаштування держкордону

У Мінську в середу відбулася зустріч керівників прикордонною службою України та Республіки Білорусь Віктора Назаренка і Леоніда Мальцева, в результаті якої сторони обговорили ситуацію на українсько-білоруському держкордоні, стан її охорони та рівень взаємодії прикордонно-представницьких апаратів.

"Оцінюючи результати охорони державного кордону, головні прикордонні уповноважені двох країн зазначили, що спільними зусиллями забезпечено належний рівень прикордонної безпеки і цілісність державного кордону", - йдеться в оприлюдненому в четвер вранці на сайті Держприкордонслужби України повідомленні.

В.Назаренко і Л.Мальцев констатували, що в умовах незавершеної демаркації білорусько-українського держкордону загалом вдалося узгодити рубежі охорони кордону і забезпечити скоординованість дій прикордонних підрозділів України та Білорусі з охорони кордону, "при цьому не допущено виникнення жодного інциденту і інших провокаційних дій на державному кордоні ".

В інформації сказано, що білоруська сторона відзначила професійні дії українських прикордонників щодо забезпечення режиму державного кордону під час проведення демаркаційних робіт згідно з Договором між Україною і Республікою Білорусь про державний кордон.

Під час зустрічі було проаналізовано результати сезонного пропуску через державний кордон жителів прикордонних районів для збору дикоросів на території Республіки Білорусь в 2016 році і розглянуті питання організації пропуску в 2017 році.

Також керівники прикордонного відомства двох країн обговорили стан і перспективи співпраці щодо залучення міжнародної технічної допомоги і визнали ефективною реалізацію в Україні та Білорусі спільного проекту міжнародної технічної допомоги "СУРКАП-2".

"Крім того, вони домовилися про продовження спільної роботи із залучення міжнародної технічної допомоги на облаштування українсько-білоруського кордону в рамках ініціативи ЄС" Східне партнерство "та Програми ЄС з транскордонного співробітництва" Польща-Білорусь-Україна "на 2014-2021 роки", - йдеться в інформації.

За результатами зустрічі В.Назаренко висловив упевненість, що результати спільної роботи, а також досягнуті домовленості дозволять забезпечити якісно новий рівень взаємодії на основі взаємних інтересів двох держав, а також підтвердив відкритість української сторони до діалогу щодо вдосконалення взаємодії та пошуку нових форм співпраці.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ