Політика

Букіккіо ратує за введення в Україні інституту повної конституційної скарги

Голова Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо відзначає необхідність введення інституту повної конституційної скарги в Україні.

Виступаючи на міжнародній конференції в п'ятницю в Києві, він наголосив, що запровадження інституту повної конституційної скарги "дозволило б окремим людям подавати скарги до Конституційного Суду на неконституційне фінальне рішення суду".

"Звичайно, це б збільшило кількість розглянутих справ, але цей тягар здолати, виходячи з практики інших конституційних судів, які наділені цією компетенцією (інститутом індивідуальної скарги)", - сказав глава Венеціанської комісії.

Як приклад він навів Конституційний Суд Туреччини, який ефективно ввів функціонування інституту повної конституційної скарги.

Порівнюючи спеціалізації Верховного і Конституційного судів, голова Венеціанської комісії сказав: "У той час як Верховний Суд застосовує закон, Конституційний Суд має справу лише з конституційними питаннями. Ця відмінність також пояснює, чому велика кількість конституційних скарг, як в Німеччині та Іспанії, є неприпустимою. Викорінення неприпустимих скарг є викликом для конституційних судів. Щойно це буде зроблено, суди зможуть сконцентруватися на реальних справах, в яких компетентні конституційні суди", - зазначив він.

Дж.Букіккіо також вказав, що аргументом проти запровадження інституту повної конституційної скарги є можливе погіршення відносин між Верховним Судом і Конституційним. "Може, дійсно таке може трапитися спочатку, оскільки повна конституційна скарга... робить Верховний Суд трошки більше верховним, проте з часом обидва суду зможуть адаптуватися і злагоджено працювати", - сказав він.

Глава Венеціанської комісії підсумував: "Я наполягаю на тому, щоб повна конституційна скарга була введена в Україні. Це призведе до поліпшення конституціоналізму в Україні і, звичайно ж, кращого захисту прав людини".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ