Політика

МЗС Білорусі не має інформації про місцезнаходження екс-міністра оборони України Єжеля

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявляє про відсутність у нього інформації щодо місцезнаходження колишнього міністра оборони України Михайла Єжеля.

"Я не маю даних, в якому статусі він перебуває, де він перебуває", - сказав міністр у п'ятницю в Києві, відповідаючи на запитання про можливість видачі Мінськом М.Єжеля Києву.

В.Макей наголосив, що це питання перебуває у сфері компетенції не МЗС, а правоохоронців.

Як повідомлялося, М.Єжеля підозрюють у тому, що, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах третіх осіб протягом 2011-2012 рр. видав чотири окремі доручення, за якими оплата комунальних послуг, спожитих суб'єктами господарювання, була здійснена за рахунок бюджетних коштів без подальшої компенсації (суб'єкти підприємницької діяльності були задіяні в наданні послуги з харчування особового складу Збройних сил України). Зазначеними діями завдано матеріальної шкоди державі на загальну суму близько 43 млн грн.

М.Єжеля оголошено в державний розшук. Вжито заходів щодо його оголошення в міжнародний розшук. Суд надав дозвіл на його затримання та доправлення до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 22 серпня Печерський райсуд Києва дозволив провести спеціальне досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою екс-міністра оборони.

14 березня 2016 р. заступник генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що М.Єжель тривалий час перебуває в одному з лікувальних закладів Міноборони Білорусі. "Якщо Єжель перебуває на території іншої держави і, судячи з офіційних повідомлень, хворіє, у нас згідно із законом немає іншого виходу, окрім як чекати, коли він одужає. Виїхати та перевірити цей факт у Білорусі - такої можливості у нас немає", - пояснив він.

А.Матіос також нагадав, що в повідомленні про підозру М.Єжелю відзначено неналежне виконання ним службових обов'язків під час погодження в 2011 році переліку майна ЗСУ, що підлягає відчуженню. "Рішення тодішнього міністра оборони призвело до неправомірного відчуження двох стратегічних бомбардувальників Ту-95МС суб'єкту підприємництва, що зумовило матеріальну шкоду державі на суму понад 24 млн грн. Під час досудового слідства було встановлено місцезнаходження літаків, комплектуючих до них, накладено арешт і припинено подальшу їх реалізацію до Росії", - уточнив прокурор.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ