МЗС України має намір зібрати факти расової дискримінації кримських татар "владою" Криму
Міністерство закордонних справ України має намір зібрати факти расової дискримінації кримських татар "владою" анексованого Криму.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав кримських татар, які проживають у Криму, передавати інформацію до МЗС, зокрема через засоби масової інформації, про випадки дискримінації за расовою ознакою.
"Ми маємо зібрати й систематизувати всі ці випадки з тим, щоб показати, що йдеться саме про расову дискримінацію", - сказав П.Клімкін в ефірі телеканалу ATR у середу ввечері.
Він зазначив, що в майбутньому така інформація може стати доказом у міжнародних судах про наявність систематичної расової дискримінації в Криму з боку самопроголошеної влади.
Міністр також висловив ідею необхідності зйомок фільму, на кшталт "Хайтарми" (фільм про депортацію кримських татар радянською владою в 1944 році - ІФ), лише про сучасну ситуацію кримських татар.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
До МЗС викликали посла Угорщини, висловлено протест у зв’язку із нещодавніми заявами угорського керівництва
13:30, 28.01.2026
Під час телефонної розмови Сибіга проінформував МЗС Панами про ситуацію на фронті
05:47, 28.01.2026
Сибіга заявив, що Зеленський готовий зустрітися з Путіним
19:07, 27.01.2026
МЗС України порадило італійському віцепрем'єру апелювати до Путіна щодо завершення війни
23:47, 26.01.2026
Рада ЄС на рівні глав МЗС знову обговорить Україну
17:10, 23.01.2026
ОСТАННЄ
Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"
15:58, 28.01.2026
Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України
10:30, 28.01.2026
Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"
20:09, 27.01.2026
Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом
10:38, 27.01.2026
Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки