Україна має всі умови для прискорення та виконання всього пакета реформ у країні - Порошенко
Президент України Петро Порошенко зазначив, що візит делегації ЄС і комісара з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганесса Гана відбувається в той період для країни, коли подолано політичну кризу, сформовано новий уряд, у складі якого з'явився віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"Ми маємо всі передумови, щоб продемонструвати повну рішучість в імплементації всього пакета реформ", - наголосив П.Порошенко і додав, що на засіданні Національної ради реформ було погоджено стратегію реформ на перші 100 днів діяльності нового уряду, повідомила в середу ввечері прес-служба глави держави.
За словами президента, програма діяльності нового уряду передбачає виконання всіх зобов'язань перед МВФ, забезпечення імплементації української частини угоди про асоціацію з ЄС. Україна керується також положеннями Мінських домовленостей, які українська сторона неухильно виконує.
"Для того, щоб реформи в Україні стали історією успіху, нам конче необхідна внутрішня стабільність, єдність країни, а також зовнішня підтримка і солідарність з Європейським Союзом", - наголосив П.Порошенко.
Глава держави зазначив, що Україна дуже зацікавлена прискорити отримання транша МВФ, пов'язаного з ним пакета макрофінансової допомоги ЄС, надання кредитних гарантій з боку США. "Після проведення референдуму в Нідерландах ми маємо об'єднати зусилля для того, щоб прискорити і завершити якнайшвидше процес ратифікації угоди про асоціацію з ЄС", - наголосив президент.
Й.Ган зазначив, що рішення про введення безвізового режиму демонструє також, що ЄС підтримує Україну і з огляду на проведення референдуму в Нідерландах. "Кінцеве вирішення цього питання залишається у сфері влади цієї країни, однак ми маємо враховувати, що угоду про асоціацію з Україною вже ратифікували 27 країни-членів ЄС", - зауважив він.
Єврокомісар наголосив, що це рішення не повинно вплинути на посилення відносин між Україною та ЄС.
Під час зустрічі обговорювалося питання виділення Євросоюзом другого транша в рамках третьої програми макрофінансової допомоги у розмірі EUR600 млн, після завершення виконання українською стороною решти критеріїв та відновлення співпраці з МВФ, а також допомога відповідно до контракту з розбудови держави та програмою підтримки реформи державного управління.
Співрозмовники позитивно оцінили результати першого кварталу імплементації поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом та наголосили на важливості якнайшвидшого завершення процесу набуття чинності угодою про асоціацію.
Президент України поінформував комісара ЄС про розвиток ситуації на Донбасі, перспективи звільнення засудженого в Росії до 22 років колонії українського військовослужбовця і народного депутата Надії Савченко та інших українських політичних в'язнів.
"Було підтверджено, що санкції проти Росії зберігатимуться до повного виконання Мінських угод та відновлення територіальної цілісності України", - йдеться в повідомленні.