Політика

Застосування в Україні імперативного мандата суперечить резолюціям ПАРЄ та висновкам Венеціанської комісії - Портнов

Застосування імперативного мандата суперечить щонайменше чотирьом резолюціям Парламентської асамблеї Ради Європи та чотирьом висновкам Венеціанської комісії, стверджує колишній перший заступник голови Адміністрації президента України Віктора Януковича, а нині керівник Інституту правових реформ Андрій Портнов.

"Все більший подив викликають публічні європейські сигнали, адресовані українському суспільству з органів ЄС. Дивною є вибірковість, з якою європейські чиновники роблять заяви щодо поточних українських подій. За останній тиждень офіс ЄС висловив свою стурбованість тільки щодо подій в прокуратурі і навколо закону про позасудову конфіскацію активів. У той же час на адресу української влади не надійшло жодного публічного сигналу про грубе порушення європейських стандартів, резолюцій ПАРЄ, рекомендацій Венеціанської комісії та української Конституції з боку правлячої політичної сили, яка позбавила мандатів відразу двох своїх депутатів", - наводить слова А.Портнова сайт "Опозиційного блоку".

А.Портнов нагадав, що застосування імперативного мандата суперечить щонайменше чотирьом резолюціям ПАРЄ і чотирьом висновкам Венеціанської комісії і за своєю важливістю значно перевершує, приміром, питання про конфіскацію майна у колишнього державного начальства.

"Я не сильно переживаю про долю депутатів правлячої коаліції і вважаю, що мандатів їх потрібно позбавити одразу всіх разом. Але зробити це потрібно шляхом виборів і в рамках правового поля", - наголосив експерт.

"Ключовий сенс полягає в тому, що Європейський Союз практично не здійснює щодо України продуманої і системної політики, лише іноді відволікаючись на пересічні українські події рідкісними сигналами вибіркової демократії", - резюмував А.Портнов.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ