Політика

Гройсман письмово запросив Шокіна до ВР для розгляду питання його відставки

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман направив листа генеральному прокурору України Віктору Шокіну з проханням прийти в парламент для розгляду питання його відставки.

"Я дійсно сьогодні з ранку отримав висновок комітету. Я направив листа генеральному прокурору прибути до Верховної Ради, виступити, і будемо голосувати це питання. Так, я чекаю відповіді", - заявив В. Гройсман на пленарному засіданні парламенту в четвер, відповідаючи на запитання заступника голови фракції "Самопоміч" Єгора Соболєва про те, коли спікер поставить на голосування питання про відставку генпрокурора.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за засіданні 16 березня рекомендував парламенту підтримати проект постанови про згоду на звільнення В. Шокіна з посади генпрокурора. З присутніх на засіданні комітету народних депутатів 10 проголосували за таке рішення, 4 – проти та 3-утрималися.

Сам В. Шокін на засіданні комітету не був присутній. Кілька народних депутатів висловилися за те, що хотіли б заслухати генпрокурора перш, ніж приймати рішення про його відставку.

16 лютого президент Петро Порошенко у зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив генпрокурора В. Шокіна подати у відставку, а 19 лютого прес-секретар глави держави повідомив, що заява В. Шокіна про звільнення з посади генпрокурора надійшла до Адміністрації президента. Того ж жня П. Порошенко вніс до Верховної Ради подання на звільнення В. Шокіна, а 22 лютого проект постанови про надання згоди на звільнення президентом України генпрокурора В. Шокіна був зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Між тим 29 лютого прокурор Генпрокуратури України Владислав Куценко заявив, що В. Шокін перебуває в черговій оплачуваній відпустці. 16 березня з'явилася інформація, що генпрокурор вийшов з відпустки і перебуває на робочому місці.

В. Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Водночас парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, наслідком чого має бути відставка з посади.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ