Єврокомісія запропонувала дорожню карту для відновлення функціонування Шенгенського простору
Повернутися до духу Шенгену - так визначила Європейська комісія свою пропозицію дорожньої карти для повного відновлення функцій Шенгенського простору, висунуту в п'ятницю.
"Шенгенський простір - це одне з найбільших досягнень європейської інтеграції, і ціна його розпаду була б великою. Ми плануємо домогтися якнайшвидшого зняття усіх заходів контролю на внутрішніх кордонах, найпізніше в грудні 2016 року. З цією метою ми повинні покласти край нинішній мозаїці односторонніх рішень (держав ЄС - ІФ), щоб замінити її скоординованим європейським підходом у тому, що стосується тимчасового відновлення контролю на кордонах у рамках шенгенських правил", - заявив з цієї нагоди перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс.
До кінця року, за його словами, мають бути повністю реалізовані заходи, передбачені дорожньою картою, з посилення контролю на зовнішніх кордонах і поліпшення функціонування європейського режиму надання притулку.
"Ми також повинні продовжувати працювати з Туреччиною над повною реалізацією спільного плану дій і відчутним скороченням потоку мігрантів, що прибувають ", - сказав замголови Єврокомісії.
У комюніке Єврокомісії зазначено, що "останніми місяцями шенгенська система зазнала випробування кризою біженців".
"Підкреслюючи свою повну підтримку держав-членів, що опинилися в складній ситуації, Європейська Рада 18 і 19 лютого визначила чіткий мандат на відновлення нормального функціонування Шенгенського простору відповідним чином чином", - сказано в документі ЄК.
У ньому повідомляється, що тимчасове відновлення контролю на внутрішніх кордонах не лише підриває вільне переміщення людей, воно обходиться також в колосальні економічні втрати. За оцінкою Єврокомісії, повне відновлення контролю на внутрішніх кордонах Шенгенської зони коштувало б безпосередніх прямих витрат EUR5-18 млрд на рік (тобто від 0,05% до 0,13% європейського ВВП).
Цей збиток особливо позначиться на низцы економічних гравців у певних регіонах ЄС, але наслідки будуть неминучими для усієї економіки Євросоюзу загалом, зазначають у Брюсселі.
Єврокомісія опублікувала в п'ятницю на своєму сайті основні положення дорожньої карти.
Повна версія доступна за передплатою.