Політика

Заступник голови комітету ВР із забезпечення правоохоронної діяльності виступає за звернення протестувальників звільнених міліціонерів до суду

Міліціонери, які не пройшли атестацію через порушення у роботі атестаційних комісій і вважають, що були звільнені з органів внутрішніх справ незаконно, мають звернутися до суду з відповідними позовами, вважає заступник голови комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат, позафракційний Віталій Купрій.

"Хотілося б, щоб люди, які не пройшли атестацію, документально підтвердили факти порушень їхніх прав і є процедура звернення в інстанції, зокрема в прокуратуру, суди... Справді, питання до того, як формувалися поліцейські комісії, є... Процедура, прописана в урядовому законопроекті, непрозора, і незрозуміло, як туди проходитимуть двоє представників громадянського суспільства. Я однозначно за те, щоб такі люди там були... Оскільки не було публічного обговорення кандидатів на посади в поліцейські комісії... справді питання є", - сказав В.Купрій в ефірі телеканалу "112" в неділю.

При цьому він висловив жаль, що глава Нацполіції Ека Згуладзе, яка двічі була на засіданні комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, раніше відхилила його законодавчу ініціативу, щоб поліцейські комісії формувалися з представників громадянського суспільства більше ніж наполовину. Депутат також зазначив, що одразу було зрозуміло, що невдалий законодавчий процес і непрозору діяльність комісій "хтось буде використовувати".

"Політизація призначень у Міністерство внутрішніх справ нікуди не поділася. Ми знаємо зі справи Паскала (очолював карний розшук МВС за часів екс-президента Віктора Януковича Василь Паскал - ІФ), якого призначили заступником начальника поліції України, а потім він був змушений під тиском громадськості подати у відставку. Ось такі недопрацювання і зловживання влади – вони і призводять до таких конфліктів... І зараз не можна звинувачувати людей, що вони вийшли безпідставно, тому що ніхто нічого не знає: одна сторона подає інформацію з однієї сторони, інша з іншої", - наголосив В.Купрій.

Депутат зазначив, що не може достовірно підтвердити, чи з порушеннями відбувається переатестація правоохоронців, але хотів би, щоб склад поліцейських значно оновився, щоб туди пройшли люди без досвіду роботи в органах і "зламали цю порочну систему". З іншого боку, "всіх підряд звільняти – це теж направильно, оскільки не буде спадковості і може взагалі погіршитися ситуація", додав В.Купрій.

Раніше в неділю під будівлею Міністерства внутрішніх справ України відбувся мітинг, в якому взяли участь близько тисячі колишніх міліціонерів, які не пройшли переатестацію і не потрапили до лав Національної поліції України. Учасники мітингу вимагали замінити атестаційні комісії і переглянути результати атестації.

Вони повідомляли про порушення під час атестації, зокрема, про недопущення до атестації співробітниць МВС, що перебувають в декретній відпустці, в підтасовуваннях їхніх майнових декларацій, на підставі чого їх не допускали навіть до проходження тестування, а також про тиск та безпідставні звинувачення з боку членів атестаційних комісій та їх некомпетентність. Крім того, звучали заяви, що переатестація не дає їм змоги вийти на пенсію і створює інші труднощі.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у свою чергу заявив, що мітинг організований тими нечистими на руку працівники, по яких "вдарила" переатестація, і що він "не змінить моєї рішучості: у новій поліції не буде некомпетентних і брудних "ментів".

Перед мітингувальниками виступив народний депутат від фракції "Народний фронт", радник голови МВС Антон Геращенко, який заявив, що в результаті переатестації відсіяно виключно міліціонерів, задіяних у протиправних схемах, або ж некомпетентних співробітників. "Усі рядові співробітники міліції, які не займалися корупцією, які ловлять злочинців, вони працюватимуть. Всі чесні міліціонери – вони залишаться на своїх посадах", - додав він.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ