Український міністр Абромавічус збереже литовське громадянство
Литовець Айварас Абромавічус, призначений у грудні минулого року міністром економіки України, збереже литовське громадянство, хоча закони передбачають його втрату, якщо особа без дозволу працює на державній службі іншої країни.
"Міністр внутрішніх справ схвалив пропозицію департаменту міграції не застосовувати до пана А.Абромавічуса процедури позбавлення громадянства. Нинішнє правове регулювання надає таке право", - сказав BNS заступник міністра внутрішніх справ Литви Ельвінас Янкявічус.
Закон про громадянство передбачає, що особа втрачає литовське громадянство, "якщо служить на державній службі іншої держави без дозволу уряду Литовської Республіки".
Завідувач відділу у справах громадянства департаменту міграції Дайва Вяжикаускайте повідомила BNS, що відомство дотримується позиції про те, що положення закону не має застосовуватися до осіб, яким дозволено мати громадянство Литви та іншої держави.
Українське громадянство А.Абромавічус отримав у грудні 2014 року після його призначення міністром економіки цієї країни.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
МЗС Литви викликало представника Росії для протесту через атаку на Україну балістичною ракетою "Орєшнік"
18:26, 12.01.2026
Голова МЗС Литви закликав до повної ізоляції Росії у відповідь на удар балістичною ракетою по газосховищу на Львівщині
13:51, 09.01.2026
МЗС Литви про "напад" на резиденцію Путіна: очільник Кремля має на меті саботувати досягнення України і США у Флориді
01:17, 30.12.2025
Єврокомісія завершила логістичну операцію з передачі Україні теплової електростанції з Литви
17:48, 22.12.2025
Найбільша в історії ЄС логістична операція: Єврокомісія повністю перемістила з Литви до України теплову електростанцію
13:56, 22.12.2025
ОСТАННЄ
Бюджетна комісія Київради не підтримала рішення про фіндопомогу киянам та комунальникам, заявяють у "Євросолідарності"
18:44, 15.01.2026
Туск: Саме Росія відхилила мирний план, підготовлений США, а не Зеленський
12:32, 15.01.2026
Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді
17:38, 14.01.2026
Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута
16:01, 14.01.2026
Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення