Радник Порошенка вважає, що Кремль не піде на вирішення "донбаського питання" шляхом прямої інтервенції
Радник президента України, представник України у підгрупі з політичних питань тристоронньої групи з імплементації мінських угод Володимир Горбулін вважає, що пряма військова інтервенція Росії на Донбас з метою прискорити розвиток подій матиме катастрофічні зовнішньополітичні наслідки для РФ.
Як пише В. Горбулін в суботу в статті для ZN.UA, ескалація конфлікту на Донбасі призведе до остаточного руйнування зв'язків між Заходом і РФ.
Тим не менш, В. Горбулін вважає, що Кремль не може допустити військової поразки ДНР/ЛНР, оскільки це означатиме найпотужнішу поразку Москви на пострадянському просторі, що ставить під принципово важливе питання всі подальші реінтеграційні плани і проекти Кремля на євразійському напрямку.
"ДНР/ЛНР, на думку Кремля, є довгостроковими дестабілізувальними факторами, які завдяки синергії з іншими факторами мають підірвати й зруйнувати Україну зсередини. Наприклад, очевидним завданням "гарматного м'яса" (чим вважають "ополчення Новоросії" російські військові стратеги) є завдання шкоди (насамперед - серед особового складу) ЗС України, послаблення нашої армії та її бойового духу, а також загострення внутрішньополітичної обстановки і соціального напруження в Україні загалом", - пише автор статті.
На його думку, хоча Росія і продовжує концентрувати на межах контрольованих ними двоєдиного сепаратистського анклаву ДНР/ЛНР неабиякі військові сили, малоймовірно, що вона ризикне розрубати донбаський "гордіїв вузол" стрімким "кавалерійським наскоком".
"Перспективи такої "кавалерійської атаки" неоднозначні не лише у військовому сенсі, але й у наслідках зовнішньополітичних. Загалом, Росія вже досить давно втратила темп, кураж і драйв у провокації збройної кризи на території України, перейшовши до затяжної гри навколо "статус-кво". І швидше за все, як і в усьому іншому, тут можна очікувати неординарних рішень, які претендують на тактичну успішність. Однак такі рішення побічно, але традиційно призводять до стратегічного ослаблення Росії — це одвічна проблема низької стратегічної культури, характерної для позавчорашній царської Росії, і для вчорашнього Радянського Союзу, і для сьогоднішньої Російської Федерації", - упевнений радник президента України.