Політика

Вища рада правосуддя, а не ВР ухвалюватиме рішення про обмеження імунітету судді - проект змін до Конституції

Робоча група з питань судової реформи розробила проект змін до Конституції України, згідно з яким питання згоди на притягнення суддів до відповідальності лежить у компетенції Вищої ради правосуддя, а не Верховної Ради.

"У проекті пропонується передати повноваження надавати згоду на притягнення судді до відповідальності Вищій раді правосуддя", - повідомив заступник голови Адміністрації президента України, голова робочої групи з питань правосуддя Олексій Філатов на брифінгу в Києві в понеділок.

За його словами, саме Вища рада правосуддя, а не парламент, згідно з пропонованим проектом, ухвалюватиме рішення про обмеження імунітету судді.

О.Філатов також поінформував, що у проекті пропонується обирати суддів на безстроковий період. "Нині, як ви знаєте, суддю обирають вперше на п'ятирічний термін, тобто у нього є такий п'ятирічний термін, протягом якого суддя має продемонструвати здатність здійснювати правосуддя. На жаль, окрім функції випробувального терміну, цей п'ятирічний термін має негативні моменти, а саме - він дає можливість впливати на суддю", - пояснив він.

Крім того, за словами заступника голови АП, проектом передбачено, що за всі питання суддівської кар'єри відповідатиме Вища рада правосуддя - незалежний орган, до складу якого увійдуть переважно судді. "Попереднє рішення полягає в тому, що в цьому органі буде 21 член Вищої ради правосуддя, 11 з яких - це судді", - сказав він.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ