Політика

Посол ЄС закликає всіх учасників виборів у Чернігові дотримуватися законодавства України

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський закликає всіх учасників виборчого процесу в Чернігові діяти в рамках законодавства і дотримуватися демократичних принципів.

"Цілісність і авторитет парламенту як голоси демократії залежить від цілісності і легітимності кожного члена Верховної Ради. Тому я закликаю всіх, хто залучений у процес виборів в Чернігові, хто їх організовує, кандидатів та їхні штаби, а також виборців діяти з повною відповідальністю і розумінням того, що демократія - це не гра", - наголосив європейський дипломат, відповідаючи на прохання агентства "Інтерфакс-Україна" прокоментувати виборчий процес в Чернігові.

Він зазначив, що проведення виборів вимагає від кожної сторони повного дотримання закону, а також загального розуміння того, що конституційне право на голосування - це не право продати або купити голос. "Ті, хто порушує правила демократичних виборів, мають відповідати за це, а державні структури маютьпоказати рішучість реагувати на такі звернення, оскільки це підриває довіру громадян", - сказав Я. Томбінський.

За його словами, звіти БДІПЛ/ОБСЄ, оприлюднені після виборів в Україні в останні роки, "вказали на катастрофічні наслідки відсутності юридичної відповідальності тих, хто діяв поза законом і духу виборів".

Проміжні вибори народного депутата України в Чернігові (округ №205) відбудуться 26 липня. В окрузі спочатку було зареєстровано рекордну кількість кандидатів – 127, але потім 36 кандидатів знялися з балотування, та у виборчий бюлетень внесені прізвища 91 кандидата – 84 самовисуванців та 7 кандидатів від партій.

Основна боротьба під час виборчої кампанії точилася між екс-заступником голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Геннадієм Корбаном, якого вважають близьким до бізнесмена Ігоря Коломойського, а також пропрезидентським кандидатом Сергієм Березенко, який є керівником Державного управління справами.

Спостерігачі вже заявили, що під час виборчої кампанії обидва кандидати використовували прямий і непрямий підкуп виборців. Зокрема, штаб одного з кандидатів укладав "соціальні договори" з виборцями з виплатою 400 грн за голос, штаб іншого роздавав продовольчі пайки.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ