Порошенко закликає швидше розробити та затвердити ліберальну концепцію економічних реформ
Президент України Петро Порошенко наполягає на розробці та ухваленні в найкоротші терміни прозорої та зрозумілої концепції економічних реформ, спрямованої на стабільне та довгострокове поліпшення економічній ситуації в країні шляхом забезпечення високого рівня економічних свобод і поліпшення інвестклімату.
Як повідомляє в четвер прес-служба глави Української держави, під час засідання Національної ради реформ під головуванням П.Порошенка, на якому розглядається питання економічної стратегії, президент назвав завданням "відшукати не найпростіший, а найправильніший економічний рецепт".
"Головна мета економічної політики – покращити якість життя українських громадян у стабільній, довгостроковій перспективі. Для цього потрібне високе та стале економічне зростання. А щоб забезпечити таке зростання – слід гарантувати високий рівень економічної свободи, ефективний привабливий інвестиційний клімат", - зазначив президент.
Він наголосив, що саме такий шлях примноження національного багатства і наблизить той момент, коли влада країни зможе впроваджувати і ефективну соціальну політику, і стабільно підвищувати рівень життя українців, причому надовго, а не лише перед черговими виборами.
Глава держави відзначив чинник часу: "Цей шлях ми повинні не просто пройти прискореними темпами, а пробігти".
"Світовим досвідом доведено, що країни, які дають своїм громадянам більше економічної свободи, досягають вищого рівня доходів і кращих стандартів життя. Це підтверджено, зокрема, і нашими сусідами по Центральній та Східній Європі, які саме на такому принципі здійснили успішні реформи", - зазначив П.Порошенко.
Президент наголосив, що у своєму посланні до Верховної Ради місяць тому чітко сформулював своє бачення економічної стратегії: "Економічна свобода плюс вивільнена, нічим не стримувана енергія українського підприємництва".
Як повідомляє прес-служба президента, на засіданні Нацради реформ міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус представив концепцію економічних реформ.
Президент назвав це бачення принципів розвитку економіки "ліберальним економічним маніфестом, який повною мірою відповідає і коаліційній угоді, і програмі дій уряду".
Із найближчих кроків, що плануються, П.Порошенко висловив підтримку "дерегуляторній гільйотині", хоча, за його словами, вона заводиться якось повільно, а також залученню міжнародного арбітражу для вирішення інвестиційних спорів, принаймні до наведення ладу в українській судовій системі.