Політика

Порошенко запропонував колишньому прем'єрові Британії Блеру долучитися до консультативної ради реформ при президентові України

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із прем'єр-міністром Великої Британії в 1997-2007 роках Тоні Блером, під час якої запросив його долучитися до Консультативної міжнародної ради реформ при українському президентові.

"Глава держави запросив Т.Блера поділитися його досвідом державного управління у рамках Консультативної міжнародної ради реформ при президентові України", - зазначено в повідомленні, оприлюдненому на сайті глави Української держави в середу.

П.Порошенко в розмові з Т.Блером наголосив, що Україна зараз єдина, як ніколи, а українці демонструють свою відданість європейському вибору. "Незважаючи на війну, ми маємо можливість проводити реформи", - зазначив президент України.

Глава держави особливо наголосив на унікальному волонтерському русі, який охопив усю країну. "Кожен зараз робить усе можливе, щоб підтримати країну в ці скрутні часи", - заявив П.Порошенко.

У свою чергу, Т.Блер висловив свою тверду підтримку Україні, її незалежності, суверенітету і територіальній цілісності. "Ви постали зараз перед великими викликами як у безпеці, так і в реформах", - зазначив він.

Британський політик наголосив, що світова спільнота має велике бажання підтримувати Україну, і поцікавився баченням президента, яка саме практична міжнародна допомога потрібна. "Це підхід справжнього друга України", - відповів на це П.Порошенко.

Глава Української держави згадав, що в 2005 році, під час Помаранчевої революції Т.Блер заявив, що Україна буде членом Європейського Союзу.

П.Порошенко зазначив, що травневий саміт "Східного партнерства" в Ризі надав українським громадянам перше практичне підтвердження європейської солідарності, усунувши політичні перешкоди на шляху до безвізового режиму з ЄС.

Як повідомлялося, в травні 2015 року П.Порошенко підписав указ про створення Консультативної міжнародної ради реформ при президентові України. До складу Ради увійшли глава комітету із закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок, європарламентар Яцек Саріуш-Вольскі, екс-глава МЗС Швеції Карл Більдт, екс-прем'єри Словаччини Міколас Дзурінда і Литви Андерс Кубіліус, а також економіст Андерс Аслунд.

Згідно з указом, очолив орган колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, пізніше призначений главою Одеської облдержадміністрації.

Також висловив бажання увійти до Ради екс-президент Польщі Олександр Квасьнєвський.

У свою чергу, 15 травня сенатор США Джон Маккейн відхилив запрошення вступити до складу Дорадчої міжнародної ради реформ, пояснивши це обмеженнями, прописаними в Конституції США.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ