"Укрзалізниця" сумнівається в здійсненні подальшого контролю над Донецькою залізницею
"Укрзалізниця" ("УЗ", Київ) втратила контроль над Донецькою залізницею (ДЗД) і сумнівається в його відновленні.
"Укрзалізниця" нині розглядає вплив певних подій на умови кредитів групи. Зокрема, "Укрзалізниця" сумнівається в здійсненні подальшого контролю над Донецькою залізницею", - йдеться в повідомленні "УЗ" у вівторок у зв'язку з технічним дефолтом щодо низки боргових зобов'язань, крос-дефолту за єврооблігаціями на $500 млн і початком переговорів щодо реструктуризації зовнішнього та внутрішнього боргу на 32 млрд грн.
"Підставою для такої операції є вкрай важка ситуація в країні, непідконтрольність цілої залізниці перевізному процесу, керованому з центру, значне падіння товарообігу та вантажоперевезень", - прокоментував дефолт і плани реструктуризації в. о. голови компанії Максим Бланк на брифінгу в Києві у вівторок.
Донецька залізниця була найбільшим перевізником вантажів в Україні. Її частка у вантажних перевезеннях "Укрзалізниці" сягала 37%. Підприємство обслуговувало понад 4 тис. промислових підприємств Донбасу. До складу залізниці входив 161 відокремлений структурний підрозділ. На підприємстві працювало близько 57 тис. працівників.
Як повідомлялося, значна частина ДЗ залишається під контролем незаконних військових формувань, що постійно чинять тиск на її керівництво та працівників і перешкоджають виконанню посадових обов'язків.
Отриманий ДЗ за підсумками 2014 року рекордний чистий збиток у розмірі 1,126 млрд грн у 2,2 раза більше, ніж сумарний чистий прибуток п'яти інших залізниць (Придніпровської, Львівської, Одеської, Південно-Західної та Південної залізниць), який сягнув 503,4 млн грн.
У січні-березні 2015 року тенденція співвідношення збитків ДЗ проти сумарного прибутку інших магістралей погіршилася: її чистий збиток у розмірі 625,839 млн грн удесятеро перевищив сумарний прибуток інших залізниць.