ЄК може оштрафувати "Газпром" на 10% річного обороту в ЄС, заперечує політичне підґрунтя
Якщо висунуті Єврокомісією "Газпрому" претензії буде доведено, концерн, як і будь-які інші партнери ЄС, може заплатити максимальний штраф до 10% річного обороту в державах Євросоюзу, заявила член ЄК з питань конкуренції Маргрете Вестагер в середу в Брюсселі.
"Такі правила поширюються на всі компанії, до яких Єврокомісія пред'являє обґрунтовані претензії", - сказала М. Вестагер.
У відповідях на запитання на прес-конференції єврокомісар допустила переговорне врегулювання цієї проблеми і висловила готовність зустрітися з представниками "Газпрому" (MOEX: GAZP). Водночас вона вважає передчасним обговорювати тему можливого остаточного вирішення.
М.Вестагер спростувала припущення, що причини претензій ЄК до "Газпрому" можуть бути політичними. За її словами, "у цього розслідування антимонопольна мотивація".
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Єврокомісія про відставку Єрмака: Ми бачили новини, стежимо за ситуацією
19:18, 28.11.2025
В ЄК очікують реакцій столиць країн-членів ЄС на лист фон дер Ляєн щодо фінпідтримки України на 2026-2027рр.
15:02, 26.11.2025
ЄК вітає угоду щодо міні-омнібусу оборони та можливість участі України в Європейському оборонному фонді
14:09, 06.11.2025
Климпуш-Цинцадзе: Україна не має права ігнорувати зауваження, викладені у звіті Єврокомісії
21:45, 04.11.2025
Єврокомісія: Україна віддана вступу до ЄС, просуваючись у ключових реформах - Пакет розширення
14:48, 04.11.2025
ОСТАННЄ
Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук
17:56, 07.01.2026
Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"
11:19, 07.01.2026
Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування
10:19, 07.01.2026
Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств
18:55, 06.01.2026
Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки