Радянські топоніми не є пропагандою комуністичного режиму, їх перейменування залишається у віданні місцевих органів влади - нардеп Сюмар
Радянські назви населених пунктів і вулиць не є безпосередньою пропагандою комуністичного тоталітарного режиму, але перейменовувати їх рекомендується, заявляє заступник голови парламентської фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар.
"Насправді, треба перейменовувати міста. Це, звісно, повноваження місцевих громад, і це не можна трактувати як пропаганду безпосередньо. Але це рекомендація - змінити назву", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, чи відбудеться поголовне перейменування населених пунктів і вулиць після ухвалення закону про засудження нацистського і комуністичного тоталітарного режимів.
"І це правильно (перейменовувати - ІФ), якщо країна позбувається залишків радянського минулого, тоді як завдання Росії, яка розгорнула агресію, - повернути нам усю цю практику та свою історію", - пояснила В.Сюмар.
Депутат наголосила, що перейменування населених пунктів і вулиць належить до повноважень органів місцевого самоврядування.
Відповідаючи на запитання, чи можливе перейменування міста Дніпропетровська та вулиці Щорса в Києві в результаті ухвалення закону, В.Сюмар висловила думку: "Я думаю, що це не так".
Як повідомлялося, Верховна Рада України 9 квітня ухвалила внесений Кабміном закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду та символіку. Однією з позицій закону є визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні злочинним і таким, що проводив політику державного терору, з відповідними наслідками для комуністичної символіки та пропаганди.
Закон передбачає внесення змін до 14 чинних законів, зокрема до Кримінального та Адміністративного кодексів, у частині запровадження санкцій за невиконання або порушення норм цього документа.