Політика

Обама ще не приймав рішення щодо можливого надання Україні летальної зброї - посол

Президент США Барак Обама ще не приймав рішення щодо можливого надання Україні летальної зброї, повідомив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Ми нічого не виключаємо в плані підтримки України у сфері оборони та безпеки... Повідомлення про те, що президент нашої країни прийняв те чи те рішення, не відповідають дійсності", - сказав Дж.Пайєтт на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

Він запевнив, що США не мають жодних сумнівів у необхідності підтримки суверенітету України. Посол нагадав, що минулого року США надали допомогу Україні на $119 млн на обладнання та підготовку особового складу. Крім того, в розмові з президентом України Петром Порошенком віце-президент США Джозеф Байден цього тижня повідомив, що США виділять додатково $75 млн, які підуть на броньовані автомобілі, БПЛА, протиракетні системи, системи шифрованого радіозв'язку.

"Не має бути жодних сумнівів у нашій підтримці права України захищати свій суверенітет. Питання, яке далі обговорюють, - чи має ця значна допомога включати смертельну оборонну зброю", - сказав посол.

"Ми продовжуватимемо з вами працювати. Ми нікуди не йдемо від вас. І ми знаємо, що ви переможете", - додав Дж.Пайєтт.

Раніше прес-служба президента України повідомляла, що під час телефонної розмови президента П.Порошенка та віце-президента США Дж.Байдена глава Української держави "подякував за додаткову нелетальну американську допомогу Україні у сфері безпеки, зокрема дрони, системи зв'язку, радари для визначення мінометних та артилерійських позицій, прилади нічного бачення й інші засоби загальною вартістю $75 млн , а також 230 військових автомобілів".

Раніше іноземні ЗМІ повідомили, що президент США вирішив не надавати Україні допомогу у вигляді летальної зброї після візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до Вашингтона.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ