Соборність України є для українців найбільшою цінністю - Яценюк
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вірить у повернення окупованих українських земель і в безуспішність російської окупації.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", покладаючи квіти до пам'ятника Михайлу Грушевському в четвер у Києві, прем'єр-міністр України зазначив, що сьогодні соборність України набула іншого значення. "Раніше це був лише один день у календарі в Україні, а сьогодні це день єднання і найбільша цінність для українців", - сказав А.Яценюк.
За його словами, він вірить у те, що соборність українських земель, що відбулася в 1919 році, матиме майбутнє і Україна поверне і Крим, і Донбас. "І російська агресія, яка керується Кремлем, не буде успішною і провалиться, як провалилися всі попередні окупації та агресії, які були в нашій історії", - сказав А.Яценюк.
У церемонії покладання квітів біля пам'ятника М.Грушевському та Т.Шевченку брали участь також керівники церков і релігійних конфесій України, члени уряду України, а також громадські діячі.
День соборності був заснований у 1999 році указом другого президента Леоніда Кучми, враховуючи політичне й історичне значення об'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в 1919 році для створення єдиної соборної української держави.
День свободи було затверджено в 2006 році третім президентом Віктором Ющенком, він відзначався 22 листопада на честь "помаранчевої" революції.
30 грудня 2011 року четвертий президент України Віктор Янукович підписав указ "Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят", згідно з яким 22 січня відзначається як День соборності і свободи України. В.Янукович визнав такими, що втратили силу, інші укази про святкування Дня соборності, а також указ від 19 листопада 2005 року про День свободи, підписаний попереднім президентом (2005-2010) В.Ющенком.
22 січня 1919 на Софійській площі Києва було оголошено Акт злуки (возз'єднання) УНР і ЗУНР, проголошених на населених українцями територіях Російської та Австро-Угорської імперій, що, відповідно, припинили до того часу існування. На його підставі ЗУНР входила в УНР як західної області УНР. Однак, внаслідок складної міжнародної і внутрішньої ситуації, возз'єднання українських держав не було втілено в життя, їх адміністративні органи продовжували діяти незалежно. В Україні громадськість вперше широко відзначила день возз'єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1990 року, коли люди утворили багатокілометрові живі ланцюги між містами.