Голова Євроради і прем'єр Естонії виступають за продовження санкцій проти Росії
Голова Європейської ради Дональд Туск (Donald Tusk) і прем'єр-міністр Естонії Тааві Рийвас (Taavi Roivas) заявили у п'ятницю на зустрічі в Таллінні про необхідність продовження режиму санкцій щодо Росії.
"Європейському союзу необхідно залишатися твердими у своїй політиці і не робити ніяких поступок у частині санкцій доти, доки не будуть виконані Мінські угоди, а Крим залишатиметься анексованим", - передала "Інтерфаксу" прес-служба уряду Естонії слова прем'єр-міністра.
На його думку, "єдина і міцна Європа і хороші союзницькі відносини є кращою стратегією" у відповідь на політику Росії.
Т. Рийвас зазначив також, що на майбутньому саміті країн Східного партнерства, що відбудеться у травні, необхідно простягнути руку допомоги її членам, підтримувати реформи і прокладати шлях у напрямку Європи.
"Естонія бажає візової свободи для Грузії та України, які виконали всі необхідні для цього умови. Дуже хочу сподіватися, що в травні ми зможемо подати Україні і Грузії чіткий сигнал частини візової свободи", - сказав прем'єр.
Д. Туск підтвердив значення єдності ЄС і сказав, що "Європейський союз має бути єдиним у захисті солідарності, свободи і демократії. Європа не піде на компроміси в питаннях основоположних цінностей і безпеки".
Д. Туск і Т. Рийвас зазначили, що в 2015 році слід завершити переговори між ЄС та США за договором про вільну торгівлю та інвестиції.
Вони засудили терористичний акт у Парижі і заявили, що він не зломить єдності Європи.