Політика

У Брюсселі відбулося підписання політичної частини Угоди про асоціацію ЄС-Україна

Україна і Європейський Союз підписали політичну частину Угоди про асоціацію.

Церемонія підписання, в якій взяли участь усі глави країн та урядів ЄС, а також президенти Ради ЄС та Європейської комісії з європейської сторони і прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк з української, відбулася в п'ятницю в Брюсселі в рамках саміту ЄС.

Підписи під примірниками документів поставили А.Яценюк, голова Європейської Ради Герман ван Ромпей, голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і керівники 28 країн Європейського союзу.

Зокрема, підписано преамбулу, статтю першу і розділи: перший, другий і сьомий.

Так, у преамбулі ЄС визнає європейські прагнення України і підтримує її європейський вибір, зокрема її зобов'язання розвивати стійку демократію і ринкову економіку. Також у цій частині зазначено, що демократія, повага прав людини, основоположних свобод і верховенство права є головними елементами цієї Угоди.

Тут же йдеться і про повагу незалежності, суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, що в нинішніх умовах є важливим для Києва. Прописано і аспекти політичної асоціації та економічної інтеграції, боротьби з організованою злочинністю, лібералізацією візового режиму тощо.

"Ця Угода не визначає наперед і залишає відкритим майбутній розвиток відносин Україна-ЄС", - зазначено в преамбулі.

У статті першій йдеться про цілі цього документа, з яким створюється "асоціація між Україною та ЄС" для поступового зближення в різних сферах на основі спільних цінностей.

"Сприяти, зберігати і зміцнювати мир і стабільність у регіональному та міжнародному вимірі у відповідності з принципами Статуту ООН і Гельсінського заключного акта та цілей Паризької хартії" - перераховується до статті першої.

Тут же йдеться про посилення співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки з метою забезпечення верховенства права та поваги прав людини і основоположних свобод.

Розділ перший присвячений загальним принципам, другий - політичному діалогу і реформ, політичній асоціації, співробітництву і конвергенції у сфері зовнішньої політики і політики безпеки, сьомий - інституційним, загальним та прикінцевим положенням.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ