Озвучений порядок денний сесії ВР на вівторок абстрактний, але є всі можливості припинити ескалацію конфлікту, переконані в опозиції
Озвучений спікером Верховної Ради Володимиром Рибаком порядок денний позачергової сесії Верховної Ради 28 січня є абстрактним, на ній запропоновано обговорити питання виходу з кризи, що склалося в країні, заявляє перший заступник голови партії "Батьківщина", народний депутат Олександр Турчинов.
"Порядок, який оголосив Рибак, він має абстрактну форму. Запропоновано обговорити варіанти врегулювання кризи, але конкретного наповнення його (порядку денного - ІФ) немає", - сказав О.Турчинов після засідання Народної ради в Штабі національного спротиву в Будинку профспілок у Києві в понеділок.
Тим не менш, він переконаний, що у вівторок на засіданні парламенту є всі можливості припинити ескалацію конфлікту в країні шляхом розгляду питань відставки уряду, скасування ухвалених 16 січня законів, ухвалення рішення про амністію всіх політв'язнів, а також початку процесу з відновлення конституції від 2004 року. "Це відкриє шлях до мирного врегулювання кризи в Україні, до нормального функціонування нашої країни", - зазначив депутат.
О.Турчинов закликав позафракційних депутатів, а також депутатів від парламентської більшості підтримати відповідні рішення.
Також він не виключив переформатування більшості у ВР у разі, якщо депутати нинішньої більшості "одумаються і перейдуть на бік народу".
О.Турчинов також висловив припущення, що влада може вдатися до провокацій, наприклад, спроби введення надзвичайного стану, і заявив, що опозиція готова до такого розвитку подій і у неї вже розроблені контрдії.
Опозиційний депутат Петро Порошенко у своєму блозі на Facebook в понеділок висловив упевненість, що масштаби залякування введенням надзвичайного стану є більшим від реальних загроз. На його думку, після введення "ручних законів" 16 січня країна вже багато в чому живе в надзвичайному стані. "Юридичне введення воєнного стану, згідно з оцінкую експертів, де-факто мало що суттєвого додає", - стверджує П.Порошенко.
Він також висловив припущення, що у разі введення НС воно не зможе тривати довго через вичерпаність ресурсів влади і низької його підтримки серед народу і на міжнародній арені.
Як повідомлялося, 23 січня на зустрічі зі спікером парламенту президент України Віктор Янукович запропонував йому скликати позачергову сесію Верховної Ради для негайного врегулювання політичної кризи в країні.
У відповідь В.Рибак зазначив, що підпише розпорядження, і на початку наступного тижня відбудеться позачергова сесія, з тим, що "є дуже багато питань, які треба вирішувати не на Майдані, а треба вирішувати в сесійній залі. Дійсно, треба, щоб опозиція і більшість зібралися і розглянули нагальні питання: і відставку уряду, і питання, які є щодо тих законів, які Верховна Рада ухвалила".
Пізніше В.Рибак заявив, що на позачерговій сесії парламенту 28 січня питання про можливість введення в країні надзвичайного стану розглядатися не буде, на порядку денному - питання розв'язання політичної кризи в Україні мирним шляхом.
Однією з вимог опозиції є відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.
24 січня В Янукович пообіцяв, що уряд буде переформатовано на позачерговій сесії парламенту 28 січня. "Ми на цій сесії ухвалимо рішення. Президент підпише указ, і ми переформатуємо уряд, щоб знайти оптимальний варіант професійного складу уряду, якій би працював на українську державу", - сказав В.Янукович під час зустрічі з главами церков і релігійних організацій в п'ятницю.