ЄС підтвердить готовність підписати угоду про асоціацію з Україною та закличе до мирного вирішення політичної кризи - проект висновків саміту ЄС
У проекті висновків саміту Європейського Союзу щодо України зазначено, що ЄС готовий підписати угоду про асоціацію. Також ЄС закличе до мирного вирішення політичної кризи.
Відповідно до проекту висновків, який має агентство "Інтерфакс-Україна", стосовно України сказано: "Європейський Союз залишається готовим підписати угоду про асоціацію, зокрема поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, як тільки Україна буде готова, і буде досягнуто всі критерії, що залишилися. Рада ЄС закликає до мирного вирішення політичної кризи в Україні".
Це положення міститься в частині висновків, присвячених Східному партнерству, і яка складається з двох абзаців загалом. У першому ж абзаці ЄС вітає парафування угод про асоціацію з Грузією та Молдовою і підтверджує готовність підписати ці документи якнайшвидше.
Окрім Східного партнерства, в розділі зовнішньої політики висновків ЄС згадуються Центральна Африка, Сирія та СОТ.
Як відомо, саміт ЄС відбувається у Брюсселі 19-20 грудня.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Трамп пропонує укласти угоду з Кубою: Я пропоную їм укласти угоду, доки не стало занадто пізно
03:31, 12.01.2026
Трамп і Зеленський можуть підписати угоду щодо післявоєнного відновлення України під час економічного форуму в Давосі – ЗМІ
15:37, 10.01.2026
Україна й США планують підписати в Давосі угоду про реконструкцію вартістю USD 800 млрд - ЗМІ
01:24, 10.01.2026
Зеленський збирається обговорити з Трампом укладення угоди про вільну торгівлю
22:44, 09.01.2026
Угода ЄС і МЕРКОСУР створить найбільшу в світі зону вільної торгівлі - глава ЄК
21:17, 09.01.2026
ОСТАННЄ
Нардепи "Євросолідарності" ініціюють постанову Верховної Ради щодо захисту енергетики
18:26, 09.01.2026
Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"
17:14, 08.01.2026
Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час
13:40, 08.01.2026
Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський
11:57, 08.01.2026
Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни