Політика

Опозиція незадоволена перебігом розслідування історії з розгоном Майдану 30 листопада

Опозиційні депутати направили до Генеральної прокуратури України запит з приводу неефективності розслідування застосування насильства проти учасників акцій протесту у Києві.

Як розповів на брифінгу у прес-центрі штабу національного опору депутат фракції "Батьківщина", екс-начальник київської міліції Віталій Ярема, опозиція отримала додаткову інформацію щодо стану розслідування справ про побиття людей, зокрема, в ніч на 30 листопада, і дійшла висновку, що розслідування відбувається неефективно.

"Ми вимагаємо від генерального прокурора реальних заходів щодо ізоляції цих небезпечних людей від суспільства і ці заходи мають бути пов'язані з арештом підозрюваних", - сказав В.Ярема.

Він також обурився тим фактом, що досі жодного підозрюваного у побитті людей не притягнуто до відповідальності, не заарештовано, не встановлено замовників цих подій.

"Сьогодні на всі ці запитання слідство не хоче давати відповіді і тільки прикривається трьома посадовими особами", - додав депутат.

Як повідомлялося, 21 листопада уряд України вирішив призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Того самого дня, організувавшись через соцмережі, люди вийшли на майдан Незалежності в знак протесту.

29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі угоду не було підписано. Близько 4 години ранку 30 листопада бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з Майдану. Тоді повідомлялося про 35 постраждалих і 35 затриманих. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі.

Згодом співробітники Генпрокуратури вручили О.Попову повідомлення про підозру у перевищенні влади у зв'язку з подіями, які сталися в ніч на 30 листопада на майдані Незалежності в Києві. 13 грудня О.Попов вже дав показання про свої дії в ніч на 30 листопада, а наступного дня президент України Віктор Янукович усунув його з посади голови КМДА.

Крім того, В.Янукович звільнив Володимира Сівковича з посади заступника секретаря РНБО України.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ