Політика

ВР відмовилася зняти недоторканність з депутатiв i суддiв

Верховна Рада України не пiдтримала законопроект про внесення змiн до Конституцiї України про недоторканнiсть.

За таке рiшення проголосували 190 народних депутатiв iз 401, зареєстрованого в залi засiдань у вiвторок.

Як зазначив пiд час обговорення народний депутат, голова комiтету правової полiтики Валерiй Писаренко (фракцiя Партiї регiонiв), щодо цього законопроекту є висновок Конституцiйного Суду України.

"КС визнав конституцiйною норму, згiдно з якою документ пропонує вилучити ст. 80 з Конституцiї України (питання скасування депутатської недоторканностi - IФ)", - сказав В.Писаренко.

За його словами, КС визнав, що не вiдповiдають Основному закону запропонованi норми про вилучення ст. 126 i ст. 149, якi стосуються скасування недоторканностi суддiв, порядку та затримання та арешту суддiв судiв загальної юрисдикцiї та КС.

Як наголошується в пояснювальнiй записцi, документ пропонував змiнами до ст. 105 до Конституцiї вилучити ч. 1, в якiй iдеться про те, що президент України має право недоторканностi на час виконання повноважень. Згiдно з рiшенням КС, положення ч. 1 ст. 105 Конституцiї України треба розумiти так, що президент на час виконання повноважень не несе кримiнальної вiдповiдальностi, проти нього не може бути порушено кримiнальну справу. Отже, з правової позицiї, президент на час виконання повноважень має абсолютний iмунiтет вiд будь-якого правового переслiдування.

"Як зазначає КС, коректування змiсту цього права неможливе без внесення вiдповiдних змiн до Конституцiї. України", - наголошується в пояснювальнiй записцi.

В.Писаренко повiдомив пропозицiї комiтету з термiнами доопрацювання законопроекту. За його словами, необхiдно пiдготувати й розглянути законопроект 20 червня 2013 року.

Законопроект зареєстрували 12 грудня 2012 року народнi депутати Микола Томенко, Сергiй Сас (члени фракцiї "Батькiвщина") та Сергiй Мiщенко (позафракцiйний).

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ