Політика

В "УДАРі" вважають обов'язком Рибака скликати позачергову сесію парламенту й наполягають на її проведенні

Скликання позачергової сесії Верховної Ради є обов'язком, а не правом голови парламенту, заявляють у партії "УДАР".

"Ми наполягаємо на необхідності скликання позачергової сесії. Інакше "УДАР", як і заявляв раніше, ініціюватиме відставку Володимира Рибака (голова Верховної Ради - ІФ) із посади голови Верховної Ради", - йдеться в заяві партії, яку цитує прес-служба у п'ятницю.

Водночас в "УДАРі" зазначають: "Хочемо нагадати панові Рибаку, що він не начальник парламенту, а його спікер, і скликання позачергової сесії на вимогу депутатів - це його обов’язок, а не пропозиція до розгляду".

У політичній силі піддають критиці заяви В.Рибака про недоцільність проведення позачергової сесії.

"Сьогодні Рибак розповідає про міфічні мільйони, які нібито хоче зекономити. Тоді як діяльність його однопартійців при владі, зокрема тих, від кого опозиція вимагає звіту на позачерговій сесії, завдає країні збитків щодня", - йдеться в заяві "УДАРу".

У партії знову зазначають, що спікер не забезпечує виконання вимог Конституції щодо особистого голосування народних депутатів, а також не виконує своїх функцій, "ігноруючи законні вимоги народних депутатів від опозиції".

Як повідомлялося, фракція "Батьківщина" вимагає провести наприкінці січня позачергове засідання Верховної Ради для розгляду ситуації, що склалася навколо екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

Станом на 23 січня три опозиційні парламентські партії зібрали 158 підписів народних депутатів і звернулися до В.Рибака з конституційною вимогою скликання позачергової сесії парламенту.

Опозиція пропонує такий порядок денний позачергової сесії: створення тимчасової слідчої комісії з розслідування порушень Конституції при ув’язненні Ю.Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, заслуховування інформації генерального прокурора, міністра внутрішніх справ і глави СБУ, питання про політичну відповідальність глав МВС та СБУ, а також висловлення недовіри генеральному прокурору України.

Під вимогою про скликання позачергової сесії поставили свої підписи голови фракцій "Батьківщина" Арсеній Яценюк, "УДАР" Віталій Кличко, "Свобода" Олег Тягнибок, депутати трьох опозиційних фракцій та окремі позафракційні депутати.

Однак В.Рибак 25 січня відмовився призначати позачергову сесію через заяву народного депутата від Партії регіонів Владислава Лук'янова про підробку опозиціонерами підписів.

"Я був готовий підписати на 30, 31 січня проведення позачергової сесії", - сказав спікер на прес-конференції в Донецьку в п'ятницю.

За його словами, до нього звернувся В.Лук’янов, який повідомив, що насправді частину підписів сфальсифіковано: "Йдеться про те, що 11 депутатів, які підписалися за проведення позачергової сесії, перебувають за межами України. На 22-е число цих людей в Україні не було".

В.Рибак доручив апарату розібратися в цій ситуації. "Якщо підписи сфальсифіковано, я не підпишу (документ про проведення позачергової сесії парламенту - ІФ). Якщо сьогодні до вечора мені повідомлять, що є 150 підписів, я можу підписати цей документ", - сказав він.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ