Інтерфакс-Україна
17:06 12.04.2026

Трамп заявив, що США на переговорах з Іраном не вдалося домовитися щодо ядерної проблеми, і американські військові починають морську блокаду Ірану

2 хв читати
Президент США Дональд Дж. Трамп виступає на прес-конференції, 09.03.2026
Президент США Дональд Дж. Трамп виступає на прес-конференції, 09.03.2026 | Фото: Деніел Торок / Білий дім / CC BY 3.0 US

Президент США Дональд Трамп заявив, що у Вашингтона не вийшло домовитися з Тегераном щодо теми іранської ядерної програми, і американські військові починають морську блокаду Ірану.

"Зустріч пройшла добре, більшість пунктів погодили, але єдине, що мало значення, – ядерну проблему – ні", – написав він у соцмережі Truth Social.

"Відтепер ВМС США, найкращі у світі, починають процес блокади щодо всіх суден, які намагаються увійти або вийти з Ормузької протоки", – продовжив президент.

Трамп зазначив, що блокада розпочнеться незабаром, і що забезпечувати її будуть й інші країни. Однак президент не уточнив ні термінів початку цієї операції, ні те, про які держави йдеться.

Він звинуватив владу Ірану у "здирництві" у зв’язку із ситуацією навколо Ормузької протоки і наголосив, що США не потерплять такого тиску. Також Трамп стверджував, що Іран бажає отримати не тільки гроші, а й ядерну зброю.

Трамп наголосив, що американські ВМС займуться перехопленням у міжнародних водах суден, які платили Ірану мито за проходження через Ормузьку протоку.

"Я проінструктував наші ВМС, щоб вони вистежували і перехоплювали в міжнародних водах кожне судно, яке платить мито Ірану", – написав він у Truth Social.

Він пригрозив, що жодне судно, яке сплачує незаконні мита, не матиме можливості безпечно ходити у відкритому морі.

Трамп також заявив, що американські військові приступають до процесу очищення від мін Ормузької протоки.

"Ми також почнемо ліквідацію мін, які іранці заклали у воду. Усіх іранців, хто відкриє вогонь по нас або по мирних суднах, буде стерто в пил!" – написав він.

Трамп запевнив, що військові США "покінчать із тим малим, що залишилося від Ірану", і знову запевнив, що іранський військовий потенціал фактично ліквідовано.

Водночас президент стверджував, що іранська влада обіцяла знову відкрити Ормузьку протоку і навмисно зірвала ці домовленості. Трамп наголосив, що Ірану слід якнайшвидше почати процес розблокування протоки.

Також Трамп розповів, що віцепрезидент США Джей Ді Венс, спецпредставник Стів Віткофф і зять Джаред Кушнер поінформували про перебіг перемовин з Іраном, які відбулися в Ісламабаді.

Трамп нагадав, що переговори відбулися завдяки посередництву головнокомандувача Збройних сил Пакистану Асіма Муніра і прем’єра Пакистану Шахбаза Шаріфа. "Вони дуже видатні люди і всі продовжують мені дякувати за порятунок 30-50 млн людей, які могли загинути в жахливій війні з Індією. Я завжди радий чути таке", – додав президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мадяр став прем'єром Угорщини

На виборах у Шотландії перемогу здобула Шотландська національна партія

Порошенко про вихід РФ з переговорів: Путін ніколи не хотів миру, його треба змусити до цього силою

Кличко та посли низки країни відкрили в Києві виставку "Україна-Європа" та обговорили допомогу місту

Кремль вважає Мадяра головною ціллю для ліквідації після Зеленського через удари дронів вглиб Росії - The Guardian

Росія не ініціюватиме діалогу з Європою – Пєсков

Уроки Другої світової війни мали покласти край поділу Європи на сфери впливу та політиці умиротворення – Сибіга

Рада ЄС з закордонних справ знову обговорить війну РФ проти України, очікуються санкції за депортацію українських дітей – дипломат

Фіцо хоче передати Путіну повідомлення від Зеленського

Вірю, що Путін буде в Гаазі – виконавчий директор IBA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА