Медицина

На Полтавщині зафіксовано випадок захворювання на лихоманку Західного Нілу - ЦГЗ

 У жителя Зіньківського району Полтавської області встановлено діагноз "лихоманка Західного Нілу", вакцини від якого на сьогодні не існує.

"У захворілого підвищилась температури тіла до 39 градусів, з’явилися слабкість, ломота в м’язах. Хворий був оглянутий сімейним лікарем та госпіталізований. Вірусологічною референс–лабораторією ДУ "Центру громадського здоров’я МОЗ України" методом імунофлюоресценції виявлено антитіла IgG до вірусу Західного Нілу", - повідомляє прес-служба Центру громадського здоров'я МОЗ із посиланням на ДУ "Полтавського ОЛЦ МОЗ України".

Зазначається, що станом на 27 серпня Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) повідомляє загалом про 122 випадки зараження. При цьому 10 осіб померли: Греція (54 хворих, зокрема вісім смертей), Іспанія (44 хворих, зокрема дві смерті), Італія (22) і Румунія (дві). Зокрема в Іспанії (провінція Севілья) триває спалах цієї хвороби.

"В Україні існують ензоотичні території для лихоманки Західного Нілу", - додали в ЦГЗ.

Однак вакцини для профілактики лихоманки Західного Нілу не існує.

Водночас інфікована людина не заразна: поки що немає документального підтвердження випадків передання вірусу від людини до людини за умови дотримання стандартних заходів інфекційного контролю.

Геморагічна лихоманка Західного Нілу - це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів.

У важких випадках супроводжується лихоманкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, висипанням. Має літньо-осінню сезонність, частіше на неї хворіють сільські жителі, а також любителі полювання.

Для захисту від укусів комарів необхідно обирати одяг із довгими рукавами зі щільної тканини; використовувати засоби від цих комах; здійснювати дезінсекцію приміщення.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ