Медицина

НСЗУ оголосила третю хвилю укладення договорів із медзакладами первинки

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) оголосила третю хвилю укладення договорів із закладами первинної медичної допомоги за програмою державних гарантій медобслуговування.

Як повідомила служба на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок, договори укладатимуть протягом трьох тижнів - із 26 листопада по 20 грудня.

За інформацією НСЗУ, вперше всі договори укладатимуть через електронні медико-інформаційні системи.

Крім того, новацією стане і те, що медзаклад зможе подати заяву та розраховувати на укладення договору з НСЗУ, а не так як під час попередніх двох хвиль: договори укладали лише за умови, що в реформу заходять усі заклади одного регіону одночасно.

Голова НСЗУ Олег Петренко нагадав, що у бюджеті на 2019 рік медичну субвенцію для первинної медичної допомоги не передбачено.

"Єдиним варіантом отримання державних коштів у 2019 році буде договір із НСЗУ. Більше того, медичні заклади, які не матимуть договору з Національною службою здоров'я, не зможуть укладати декларації з пацієнтами", - сказав він.

За сім місяців роботи НСЗУ на нову модель фінансування перейшли 623 медичні заклади первинної медичної допомоги, із них - 85 приватних. Декларації з лікарями підписали понад 21,4 млн людей, із них 13,892 млн декларацій оплачувані, за якими медичний заклад отримує фінансування. НСЗУ виплатила на рахунки цих закладів понад 2,454 млрд грн.

Як повідомлялося, під час першої хвилі укладення декларацій у реформу увійшов 161 медзаклад, у другу - 462.

Медична реформа передбачає, що НСЗУ оплачуватиме послуги закладів із надання первинної допомоги за принципом капітації, тобто медичний заклад отримуватиме встановлену суму за кожного пацієнта, незалежно від того, звертається він по медичні послуги чи ні. Капітація оплачується із загальних податків із держбюджету.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти. Так, за дитину до 5 років - 4 (1480 грн), для дітей від 6 до 17 років - 2,2 (814 грн), для дорослих від 18 до 39 років - 1 (370 грн), для дорослих від 40 до 64 років - 1,2 (444 грн), для людей старше 65 років - 2 (740 грн).

Нині за підсумками двох етапів підписання договорів із НСЗУ роботу відповідно до нового механізму фінансування розпочали 623 суб'єкти господарювання: 538 комунальних некомерційних підприємств (КНП), 47 приватних клінік, а також 38 лікарів, які працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП).

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ