Медицина

За час роботи програми "Доступні ліки" українці викликали "швидку" на 17 тис. разів менше - МОЗ

За час роботи програми "Доступні ліки", яка працює вже другий рік, українці викликали "швидку допомогу" у зв'язку з серцево-судинною недостатністю, критичними станами бронхіальної астми та діабетом 2-го типу на 17 тис. разів менше, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

"Уже другий рік працює урядова програма "Доступні ліки". Пацієнти, котрі мають серцево-судинні захворювання, діабет 2-го типу та бронхіальну астму, отримують якісні й ефективні препарати безоплатно чи з незначною доплатою. За час роботи програми пацієнти отримали ліки майже за 20 млн рецептів на суму близько 900 млн грн", - ідеться в повідомленні, оприлюдненому в п'ятницю на сторінці МОЗ у соцмережі Facebook.

У міністерстві зазначають, що регулярний прийом ліків і відвідування лікаря суттєво вплинули на зменшення кількості критичних станів у пацієнтів. Так, за рік роботи програми кількість пацієнтів із нормалізованим цукром у крові при діабеті 2-го типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через напади бронхіальної астми.

"Нині в програмі налічуються 239 препаратів, 47 з яких можна отримати безкоштовно в 7692 аптеках України", - додали в МОЗ.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ