Інвестиції

Початок співпраці з PGNiG дасть сигнал іншим інвесторам - глава ФДМ

Підписання договору про конфіденційність між польською компанією PGNiG і Фондом державного майна (ФДМ) дасть змогу отримати широкий доступ до інформації про об'єкти приватизації, сказав глава Фонду Дмитро Сенниченко.

Він зазначив, що підписання угоди з польськими партнерами у присутності президентів обох країн, що поклало початок співпраці з великою європейською компанією, має стати сигналом інвесторам інших країн про відкритість України та прозорість процесів приватизації.

"Таку безпрецедентну відкритість, прозорість і рівні умови участі ми гарантуємо кожному потенційному інвесторові - внутрішньому та іноземному", - написав глава ФДМ на своїй сторінці у Facebook у понеділок після підписання документа.

При цьому він зазначив, що приватизація відкрила можливості до значного розширення "інвестиційного меню України".

Як повідомлялося, польська PGNiG і Фонд держмайна уклали договір про конфіденційність у рамках майбутньої участі компанії в приватизації українських енергетичних об'єктів.

За словами джерела на ринку електроенергії, польську сторону в плані приватизації цікавлять ТЕЦ і обленерго.

PGNiG - найбільша нафтогазова компанія Польщі, що здійснює розробку газових і нафтових родовищ, видобуток, зберігання і транспортування енергоносіїв, а також будівництво й розвиток нафтогазової транспортної мережі, експорт та імпорт газу.

Згідно з презентацією на сайті ФДМ, до приватизації готуються пакети акцій по 70% "Хмельницькобленерго" і "Миколаївобленерго", 65% "Харківобленерго", 60,25% "Запоріжжяобленерго" і 50,99% "Тернопільобленерго".

У середині червня "Нафтогаз України" запропонував ФДМ передати йому у власність і управління шість державних ТЕЦ ("Сєвєродонецька ТЕЦ", "Одеська ТЕЦ", "Криворізька ТЕЦ", "Херсонська ТЕЦ", "Миколаївська ТЕЦ" і "Дніпровська ТЕЦ"), щоб продемонструвати дієвість застосування енергоефективних технологій.

У свою чергу ФДМ зазначав, що розглядається кілька варіантів вирішення подальшої долі держТЕЦ: приватизація, передання в концесію, місцевим громадам або "Нафтогазу".

Антимонопольний комітет України наприкінці серпня дав дозвіл на передання шести ТЕЦ від ФДМ НАК "Нафтогаз України".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ