Green Deal

Людство надто повільне для запобігання надмірному потеплінню Землі - доповідь

Жодна з галузей людського суспільства не адаптується досить швидко для виконання мети Паризької угоди щодо клімату - уникнути зростання температур вище 1,5 градуса за Цельсієм, ідеться в доповіді міжнародної групи Systems Change Lab, зокрема створеної Інститутом світових ресурсів та Фондом Землі Джеффа Безоса.

"Нам потрібно по-справжньому постаратися в будь-якій цій галузі, трансформувати нашу енергетику; дієту, якої ми дотримуємося, те, як господарюємо на землі й більше того - все одночасно", - наводить The Guardian слова одного зі співавторів доповіді та представника Фонду Землі Келлі Левін.

Згідно з The Guardian, у доповіді стверджується, що жодна з приблизно 40 проаналізованих галузей суспільства, включаючи енергетику, важку промисловість, сільське господарство, транспорт, фінанси, не змінюється так швидко, щоб утримати зростання світових температур – порівняно з доіндустріальною епохою – на рівні 1,5 градуса за Цельсієм. Доповідь уточнює, що для виконання цієї мети цього десятиліття необхідно скоротити наполовину викиди парникових газів, а до 2050 року звести їх до нуля.

Однак у нинішніх умовах, відповідно до доповіді, потрібно вп'ятеро швидше скорочувати споживання вугілля, втричі – енергоспоживання будівель, і втричі швидше відновлювати прибережні водно-болотні угіддя.

Крім того, автори доповіді закликають у півтора разу швидше скорочувати споживання яловичини у багатих країнах Європи та Північної Америки.

У Systems Change Lab також дійшли висновків, що процес адаптації до кліматичних змін під час виробництва цементу та сталі, а також процес упровадження плати за викиди вуглекислого газу в атмосферу переживають період стагнації. Також "невірний напрям" спостерігається у сфері боротьби з викидами в атмосферу від сільського господарства та автомобілів та у запобіганні зведенню лісів.

Водночас у доповіді наголошується на зростанні обсягів електроенергії, одержуваних за рахунок сонячної та вітрової енергетики, на 15% щорічно протягом останніх п'яти років; при цьому відновлювана енергетика виявилася найефективнішою заміною вугілля у більшості районів планети. Також згадується, що за належної підтримки можна досягти "експоненційного" розвитку технологій видалення вуглекислого газу з атмосфери Землі.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ