Події

ЄС має намір ліквідувати прогалини у своєму оборонному потенціалі з урахуванням особливостей військових дій в Україні

Міністри оборони 27 країн Євросоюзу затвердили у вівторок 22 пріоритети, що покликані ліквідувати прогалини в оборонному потенціалі держав ЄС.

"Настав час втілити ці пріоритети в конкретні проєкти оборонного співробітництва, щоб забезпечити європейським збройним силам більшу стійкість, маневреність і надійність, готовність протистояти нинішнім і майбутнім загрозам", - заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, який також очолює Європейське оборонне агентство (EDA).

У пресрелізі EDA зазначено, що значні прогалини з'явилися через "постійне недостатнє інвестування й недостатнє європейське співробітництво" в будівництві оборонного потенціалу. Затверджені станом на 2023 рік пріоритети "відображають військові реалії, що спостерігаються в Україні, слугують оборонним цілям ЄС і призначені для реалізації конкретних проєктів".

Військові дії в Україні, на думку європейських воєначальників, засвідчили необхідність у гнучких, мобільних, сумісних, технологічно просунутих, енергоефективних і стійких сухопутних силах повного спектру. Контекст України виявив важливість багаторівневої комплексної протиповітряної та протиракетної оборони, а також зміни уявлення про "баланс між якісними й кількісними вимірами в багатьох галузях військового потенціалу", зазначено в документі.

Згідно із затвердженими у вівторок пріоритетами, передбачається докласти додаткових зусиль для вдосконалення: засобів ведення високоточного наземного бою за збільшення дальності, точності та мобільності ударних засобів наземного базування; інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони з модернізацією наявних і розробленням систем ППО нового покоління; можливостей підводної війни; логістики й створення центрів професійної військової освіти й навчання, що здатні адаптуватися до мінливого середовища й нових сфер ведення війни.

В іншому ухваленому у вівторок документі Рада ЄС рекомендувала країнам союзу об'єднати зусилля, щоб повернути назад тенденцію до зниження витрат на оборонні дослідження і технології, зосередитися на спільних закупівлях необхідних озброєнь.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ