Події

Сильна магнітна буря призвела до можливості спостерігати північне сяйво в нетипових широтах

У ніч на 6 листопада в різних регіонах України було видно північне сяйво червоного кольору, раніше його ж можна було спостерігати у квітні цього року, природне явище прокоментував науковий співробітник відділу астрометрії та космічної геодинаміки Головної астрономічної обсерваторії НАН України, кандидат педагогічних наук Михайло Лашко в інтерв'ю освітньо-інформаційній платформі "КУНШТ", повідомляє сайт Національної академії наук у п'ятницю.

Він пояснив, що причина появи північного сяйва (Aurora borealis) 5 листопада така сама, як і у квітні цього року, дуже сильна магнітна буря, великий викид частинок із Сонця.

"Як наслідок, сяйво було видно на нетипових широтах (50 градусів північної широти і нижче). Воно було видно на наших широтах і навіть південніше аж до північної Італії. Північне сяйво - це світіння верхніх шарів атмосфери. Воно виникає в розріджених шарах атмосфери на висоті близько 100 км внаслідок коронарних спалахів на Сонці і викидів зарядженого (іонізованого) гелію - його ядер. Так от: коли викид цих частинок не дуже потужний, то північне сяйво видно на південному та північному полюсах Землі, бо ці магнітні полюси притягують заряджені частинки. Тому можемо уявити, яким був потужний викид частинок на Сонці, якщо північне сяйво дійшло до України та північної Італії", - сказав Лашко.

Червоний спектр спостережуваного Aurora borealis обумовлений іонізацією частинками гелію атомів кисню в нашій атмосфері.

Михайло Лашко також зазначив, що північне сяйво - природне явище, яке може повторюватися в наших широтах і в майбутньому.

 

 

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ