Події

У більшості випадків наполягаємо на евакуації з прифронтових територій, але є "почекуни" - голова Нацполіції

Українським поліцейським найчастіше вдається вмовити людей із прифронтових територій погодитися на евакуацію, але є і так звані "почекуни", зазначає голова Національної поліції України Іван Вигівський.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", розповідаючи про роботу поліцейських у прифронтових зонах, Виговський зазначив, що співробітники поліції займаються евакуацією, гуманітарним забезпеченням населення, беруть участь у рятувальних роботах після прильотів ракет окупантів, фіксують ворожі злочини.

"Окрема подяка нашим "Білим янголам" - це парамедики, які розпочинали роботу з евакуації в Донецькій області. Зараз уже працюють 22 групи "Білих янголів" - у всіх областях на лінії фронту. Вони врятували безліч людей і продовжують це робити", - розповів глава Нацполіції. За його словами, ці групи максимально забезпечені необхідним, зокрема броньованими капсулами.

"Що стосується безпосередньо евакуації. Ми розуміємо, що, на жаль, є так звані "почекуни". Це певна соціальна категорія людей, яка живе на "гуманітарці", - виїжджати не хочуть, а силоміць забрати дітей без згоди батьків ми можемо лише за складною тривалою процедурою із залученням місцевих органів влади, соціальних служб, а рішення про таку примусову евакуацію дітей ухвалює лише суд", - пояснив Вигівський.

Він наголосив, що поліцейським дуже часто доводиться наводити безліч аргументів, наполягати, щоб евакуювати сім'ї з дітьми.

"Найчастіше це вдається, але є і трагічні випадки", - додав глава Нацполіції. Зокрема, за його словами, влітку в Донецькій області поліцейські намагалися евакуювати сім'ю із малолітньою дитиною, люди відмовилися категорично, а за день їхній будинок потрапив під артобстріл, і сім'я загинула.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ