Глава Міноборони Польщі: У нас буде більше HIMARS, ніж у США
На озброєнні у Польщі буде більше РСЗВ HIMARS, ніж у США, заявив у четвер польський міністр національної оборони Маріуш Блащак.
"Немає нічого надзвичайного, нічого поганого в тому, що в нас буде більше РСЗВ HIMARS, ніж у США - виробника цих систем", - сказав очільник Міноборони Польщі на пресконференції під час відвідин військового підприємства Wojskowe Zaklady Elektroniczne у м. Зельонка, його слова наводить агентство PAP.
Блащак пояснив це тим, що "США не можуть бути атаковані своїми сусідами, а Польща може бути атакована зі східного напрямку Росією".
Як повідомлялося, на початку вересня міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак затвердив рамкову угоду між польською Агенцією з озброєнь та адміністрацією США, в рамках якої Варшава отримає 486 пускових установок РСЗВ HIMARS. Початок постачань планується на кінець 2025 року.
В армію Польщі вже надійшли перші РСЗВ HIMARS, постачання здійснено в травні в рамках угоди, укладеної між Варшавою і Вашингтоном у 2019 році.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Польща підняла винищувачі через активність російської дальньої авіації
07:07, 06.12.2025
Польський суд видав європейські ордери на арешт українців, підозрюваних у диверсіях на залізниці – ЗМІ
17:59, 04.12.2025
На півдні Польщі за EUR22 млн побудують інтермодальний термінал для обробки перевезень між Україною та ЄС
17:20, 02.12.2025
Польща підняла винищувачі та активувала ППО через російські удари по території України
07:41, 29.11.2025
Заступник міністра закордонних справ обговорив у Польщі відбудову України, безпеку та підтримку української громади
03:13, 29.11.2025
ОСТАННЄ
РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру
19:07, 06.12.2025
Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини
18:57, 06.12.2025
У неділю очікується відключення е/е від 3 до 4 черг для споживачів у всіх регіонах України
18:46, 06.12.2025
Зеленський разом із переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером
18:43, 06.12.2025
Ще двох дітей вдалося повернути з ТОТ Херсонщини – ОВА