Кабмін схвалив законопроєкт про зміцнення самостійності та незалежності САП і незабаром направить його до парламенту - Шмигаль
Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт про зміцнення самостійності та незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Сьогодні уряд схвалив законопроєкт, який посилює самостійність і незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Це один зі структурних маяків програми співпраці з МВФ і частина державного курсу на системну боротьбу з корупцією", - написав Шмигаль у телеграм-каналі в п'ятницю.
Як повідомив голова уряду, згідно із законопроєктом, "САП отримає статус юридичної особи публічного права", у ньому "чітко окреслюються повноваження керівника зі статусом заступника генпрокурора". Керівник САП "самостійно визначатиме штат, структуру та організацію установи".
У законопроєкті також "створюються механізми підзвітності та аудиту за участю міжнародних експертів і врегульовуються процедури конкурсного відбору прокурорів".
"Таким чином САП працюватиме ефективніше, а Україна досягне більшого прогресу в подоланні корупції. Незабаром законопроєкт буде зареєстрований в парламенті", - підсумував прем'єр-міністр України.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
САП вимагає визнати необґрунтованими активи судді Києво-Святошинського райсуду Київщини
12:17, 04.12.2025
Cуддя із Закарпаття викритий на одержанні хабаря в сфері лісозаготівель, який він називав "конфетками" - САП
17:34, 01.12.2025
САП вимагає визнати необґрунтованими активи нардепа Литвиненка на понад 8 млн грн
14:42, 01.12.2025
НАБУ підтвердило проведення слідчих дій (обшуків) у Єрмака, що здійснюються в межах розслідування
10:26, 28.11.2025
Антикорупційні органи викрили факт розкрадання 140 млн грн, виділених на відновлення тепло- та водопостачання у прифронтових містах на Донеччині
12:25, 26.11.2025
ОСТАННЄ
Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів
09:34, 06.12.2025
Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт
09:09, 06.12.2025
Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки
09:00, 06.12.2025
Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури
08:58, 06.12.2025
ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені