Глава МАГАТЕ не бачить поліпшення в питанні безпеки ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі назвав своєю головною заклопотаністю захист Запорізької АЕС, обстановка навколо якої залишається складною.
"Ясно, що ситуація там не покращилася з (...) посиленням військової активності на лінії фронту. Небезпека для станції збільшується", - сказав Гроссі в четвер в інтерв'ю телеканалу France 24.
"До того ж, на жаль, треба згадати руйнування греблі в Новій Каховці, що порушило рівномірне функціонування охолодження через досить очевидне зниження рівня води в Дніпрі, що протікає поруч зі станцією та з якого беруть воду для охолодження реакторів", - продовжив глава МАГАТЕ. Він назвав це "сумною низкою подій, які погіршують становище станції".
"Наші команди, як і раніше, там. Спостерігають, як розвивається ситуація", - резюмував Гроссі.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Перезапустити ЗАЕС у нинішньому стані й без України не вдасться - глава "Енергоатома"
14:20, 09.04.2025
Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"
18:14, 03.04.2025
СБУ заочно повідомила про підозру в захопленні Запорізької АЕС трьом російським генералам та їхнім спільникам
16:22, 03.04.2025
МЗС рішуче засуджує спроби РФ легітимізувати незаконний контроль над ЗАЕС та закликає до накладення додаткових санкцій на "Росатом"
17:26, 28.03.2025
Виведення ЗАЕС на енергетичні рівні потужності неможливе без деокупації та передачі під контроль "Енергоатома" – ДІЯРУ
10:14, 28.03.2025
ОСТАННЄ
Глава МЗС Фінляндії обговорила з держсекретарем США Рубіо мир в Україні та стримування загрози від РФ
00:57, 11.04.2025
Шість людей загинуло внаслідок падіння гелікоптера в річку Гудзон у Нью-Йорку - ЗМІ
00:38, 11.04.2025
Британський принц Гаррі відвідав Україну з таємним візитом – ЗМІ
23:37, 10.04.2025
Сибіга нагородив президента Асоціації туризму Алачати за проєкт "Міст надії"
23:29, 10.04.2025
Кількість загиблих під час обвалення даху в нічному клубі в Домінікані сягнула 221 особи, пошукові роботи завершено – ЗМІ