Путін намагається використати Парад Перемоги в Москві для впливу на країни Азії
Президент РФ Володимир Путін намагається використовувати Парад Перемоги в Москві для впливу на країни Азії, вважають в Інституті вивчення війни (ISW).
Повідомляється, що президенти Казахстану, Киргизстану, Узбекистану і Таджикистану візьмуть участь у параді в Москві 9 травня.
Західні аналітики зазначають, що жоден іноземний лідер не був присутнім на святкуванні Дня Перемоги в Москві 2022 року, а Казахстан, Киргизстан та Узбекистан не проводили парадів, деякі послалися на ризик для здоров'я через пандемію коронавірусу.
Пізніше оголошення про участь лідерів країн Центральної Азії, ймовірно, свідчить про їхнє небажання демонструвати пряму і публічну підтримку війни, незважаючи на спроби Кремля в цьому напряму. Олександр Лукашенко і президент Вірменії Нікол Пашинян також прилетіли до Москви для участі у святкуваннях.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
Посол США при НАТО: розвідувальні служби США і союзників скажуть чи відбулася ця атака насправді - ЗМІ
23:51, 30.12.2025
В оточенні Макрона кажуть про відсутність доказів атаки на резиденцію Путіна – ЗМІ
22:09, 30.12.2025
МЗС Литви про "напад" на резиденцію Путіна: очільник Кремля має на меті саботувати досягнення України і США у Флориді
01:17, 30.12.2025
Трамп обговорив з Путіним всі пункти проєкту угоди про припинення війни і сказав, на що той готовий, – Зеленський
10:54, 29.12.2025
Макрон поки не планує телефонних переговорів із Путіним - ЗМІ
05:41, 27.12.2025
ОСТАННЄ
Четверо постраждалих, троє з яких – діти, в Одесі внаслідок масованої атаки російських дронів - МВА
02:58, 31.12.2025
Ворожі ударні дрони влучили в багатоповерхівки в Одесі, є постраждалі - ОВА
02:39, 31.12.2025
Багатоповерхівка у Білій Церкві пошкоджена внаслідок атаки ворожих БпЛА - КОВА
01:49, 31.12.2025
Пожежа на складах та влучання в багатоповерхівку зафіксовані внаслідок атаки російських БпЛА в Одеській області - ОВА
01:10, 31.12.2025
Румунія приєднується до PURL і виділяє EUR 50 млн в рамках бюджету 2025 року